Co zrobić, gdy filary się zachwiały?

Ten artykuł jest odpowiedzią na pytanie Lucyny:
Jak złapać równowagę, gdy już pojawiła się choroba?
Nasz los jest zdeterminowany już w chwili urodzenia, ale sposób poruszania się po naszej drodze życia wybieramy sami, a jakże często nasza wolna wola wchodzi losowi w drogę.
Nie ograniczają nas nasze pochodzenie, nasza historia, ale głównie my sami. Przeszkody, wyzwania, choroba, to drogowskazy na naszej drodze, są sposobem naszego rozwoju, są dobrem dla człowieka, który porusza się w niewłaściwym kierunku po ścieżce swojego życia, mówią zatrzymaj się, nie rób głupot, zwolnij, wybierz właściwy dla Ciebie  kierunek!  weź ster w swoje ręce. Czy zauważamy te drogowskazy? czy słyszymy to pukanie najpierw ciche, później coraz głośniejsze, czy dopiero jak drzwi zostaną otwarte „z kopa” – rak, udar, zawał, znajdujemy czas na wszystko.
Spójrz na Twoją matrycę energetyczną, na tę mieszaninę energii z której się składasz –
z tych 8 znaków wyłania się Twój wrodzony potencjał i słabości, obraz Twojego charakteru, predyspozycji, przeznaczenia,  Twoje możliwości w ciągu całego życia, powiązania rodzinne, kariera, pieniądze, zdrowie,  … .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Filar dnia urodzenia = Dzień Mistrza reprezentuje Ciebie, rządzi Tobą i określa do jakiego elementu należysz, co jest Twoją siłą, co słabością oraz czy wykres jest silny, czy słaby(nie ma to nic wspólnego z siłą, czy słabością człowieka):

Lucyna 4 FPDzień urodzenia pokazuje, że jesteś osobą typu:”silna Woda jin” urodzoną w miesiącu panowania silnej Ziemi – silnej, bo dodatkowo wzmocnionej dwoma elementami Ognia po obu stronach (Ogień tworzy Ziemię) która trzyma Wodę pod kontrolą (Ziemia zasypuje Wodę). Taki nadmiar Wody jest w stanie kontrolować Ogień i oprzeć się osłabiającemu działaniu Ziemi i przekształcić ją w status społeczny i pozycję, ale przy obecności elementu Drzewa, a w Twoim wykresie brakuje tego elementu (godzina urodzenia jest nieznana). Drzewo jest Twoim dziełem, spełnieniem, to ambicja, to Twoje aspiracje, kreatywność,
co mówi, że czasami może być Ci ciężko: możesz tyle dać światu, ale nie masz zbyt dużo okazji, aby to czynić. Drzewo powstaje dzięki Wodzie i trzyma Ziemię pod kontrolą, symbolizuje więc Twoją siłę.
W Twoim wykresie brakuje też Metalu (jest ukryty) zasobów, co oznacza, że chcesz wszystko robić sama, to także Twoje decyzje, które kształtują Twoje przeznaczenie.
Zatem mając na uwadze zasadę harmonii i równowagi widać, że Twój wykres nie jest zrównoważony, a taki nadmiar Wody potrzebuje ujścia w kierunku Drzewa.
Jesteś otoczona Wodą, ale są to bardziej osoby w potrzebie, konkurencja niż przyjaciele, czy współpracownicy.
Człowiekowi, który stoi na nierównym gruncie bardzo ciężko utrzymać równowagę.
Korzystnymi elementami będą więc te, które wprowadzają równowagę do wykresu,
u Ciebie Drzewo równoważy ten wykres: pochłania nadmiar Wody, a gdy Woda znajdzie
ujście w kierunku Drzewa, pozwoli Ci uwolnić Twoją zablokowaną energię: pokazać Twoje talenty i siłę, uaktywni Twój wspaniały potencjał: nauczyciel, lekarz, pielęgniarka … Drzewo, to Twoja inteligencja, mądrość, aspiracje. A w myśl zasady mówiącej, że inteligencja powinna być nagrodzona bogactwem (materialnym i duchowym) pojawią się pieniądze (Ogień) a to z kolei pozwoli Ci władać własnym życiem (Ziemia) i to jest Twój główny cel życiowy„właściwa władza” – co oznacza przejąć kontrolę nad własnym życiem, nie pozwalając na to innym. Jak to będziesz robiła?
Bardziej kombinując, skrycie niż otwarcie. Przeanalizujmy wszystko po kolei:
Jako „silna Woda jin” jesteś postrzegana jako osoba rozmowna, otwarta, szczera, ale emocje skrywasz wewnątrz, podchodzisz do wszystkiego z dużą rezerwą.
Cechy Wody jin: tajemnicza i nieprzewidywalna, Woda, to wiedza i niebezpieczeństwo (lęk, strach, spełnianie oczekiwań innych) także mądrość, wyobraźnia, entuzjazm, przepływ, dlatego najlepiej czujesz się tam, gdzie możesz sprzedawać wiedzę, ale z zachowaniem dużej samodzielności. Twoja praca terapeuty, to wspaniałe zajęcie, ale najpierw zadbaj o własną równowagę i taki poziom własnej energii, abyś mogła się nią dzielić z potrzebującymi i uczyć ich jak to robić.
Woda, to Twoi przyjaciele, ale i konkurenci, także osoby potrzebujące pomocy, jest w trzech filarach NP, co daje Ci błyskotliwość i dar przemawiania oraz jasno pokazuje, że jesteś osobą towarzyską.
Choć masz sporo Wody wokół siebie, która kontroluje Ogień i równoważy silną Ziemię,
to jest to bardziej rodzina w potrzebie, niż przyjaciele, czy osoby dające Ci wsparcie. Otaczasz się ludźmi, z którymi czasem Ci trudno i mogą przeszkadzać w osiąganiu Twoich celów.
Ziemia – reprezentuje władzę (Ziemia zasypuje Wodę) u Ciebie to samokontrola, samodyscyplina, status, reputacja, nauka, praca, kariera, sława, to też mąż dla kobiety.
W wykresie występuje na uprzywilejowanej pozycji, ma jeszcze silne wsparcie Ognia i nie jest wyczerpywana tworzeniem Metalu, czyli praca, kariera, reputacja jest dla Ciebie ważna i zużywasz sporo energii na naukę, zdobywanie wiedzy, nowych umiejętności, utrzymanie małżeństwa za wszelką cenę. Na swojej życiowej drodze masz sporo wyzwań, ale są na Twoją miarę i potrafisz sobie z nimi poradzić, jeśli jest Drzewo (rozsadzające korzeniami Ziemię) i ten element Drzewa trzymający Ziemię pod kontrolą, jest kluczem – na nim opiera się cała równowaga Twojego wykresu, a był w Twoim życiu zawsze – występuje we wszystkich filarach fartu do 2012 roku.
Metal u Ciebie, to obosieczny miecz, z jednej strony osłabia Ziemię, z drugiej daje więcej niepotrzebnej Ci Wody ( jak w roku 2010 M/D, 2011 M/D) – więcej potrzebujących wokół Ciebie, więcej przeszkód, więcej wyzwań. W okresach gdy go brakuje kompensujesz to sobie skupieniem się do wewnątrz, modlitwą, czy potrzebą bycia samej z sobą, gdyż w ten sposób łapiesz równowagę.
Ziemia, to element mający nad Tobą władzę, gdy występuje z Ogniem – te okresy niosą Ci sporo wyzwań, z Metalem tworzy konkurencję, więcej potrzebujących i nadmiar „przyjaciół” którzy mogą Cię wyczerpywać, a typ wykresu „właściwa władza” wskazuje, że zachowujesz się według ogólnie przyjętych norm (bo co ludzie powiedzą).
Ten wykres może polegać tylko na elemencie Drzewa, bez tego elementu Ziemia zaatakuje osobę, niszcząc ją (jak w 2013 W/O roku, w czerwcu +O, gdy przebywałaś w filarze fartu Z/Z – gdy nie było nawet śladu Drzewa).
Ogień – oznacza Twoje bogactwo (materialne i duchowe) w wykresie masz sporo elementu bogactwa, co wskazuje na to, że nie masz poczucia krzywdy, a Twój apetyt na pieniądze jest zaspokojony, ale im więcej bogactwa się pojawia, tym większa presja zewnętrzna.
Twoje trzy elementy Wody są kontrolowane przez jeden element Ziemi (władza, presja zewnętrzna) i wyczerpywane przez Ogień (tworzenie bogactwa) co pozwala Ci mieć kontrolę nad własnym życiem, w okresach panowania Drzewa. Spójrz, to Drzewo było obecne w Twoim życiu we wszystkich filarach szczęścia, aż do 2012 roku, kiedy jego wpływ zaczął zanikać i weszłaś w kolejny filar fartu Ziemi ponad Ziemią – pełen wyzwań, przeszkód na drodze. W 2013 roku ( Ziemia (fart) wzmocniona Ogniem (rok ) w miesiąc Ognia (czerwiec) nie kontrolowana przez Drzewo, zaatakowała z dużą siłą (serce, układ krążenia) „osobę Wodę jin”. Drzewo jest w  roku 2014 i 2015 Drewnianej Kozy, zatem wszystkie wyzwania w tym czasie były na Twoja miarę. A co Ci niesie rok Ognistej Małpy 2016 O/M? Zajrzyjmy jeszcze krótko w konkretne dziedziny Twojego życia:
Kariera zawodowa:
Kierunkiem Twojej pracy zawodowej powinna być praca zapewniająca Ci dużą samodzielność, związana z elementem Drzewa (nauczyciel, lekarz, pielęgniarka, praca z ciałem człowieka, uzdrawianie, botanik, pisarz w gałęziach przemysłu: szpital, gabinet prywatny, szkoły, uniwersytety) w kierunku którego uwolnisz nadmiar energii Wody, co pozwoli Ci być sobą, da Ci spełnienie, będziesz w swoim flow i możesz sięgać po to, co chcesz (bo Ziemia , gdy Drzewo jest obecne, nie ma szans zasypać Wody).
Związek:
Ogień jest w konflikcie z Wodą i jest elementem pochłaniającym Drzewo, tak bardzo Ci potrzebne w obecnym filarze fartu Ziemi ponad Ziemią, gdy się pojawia, powoduje wiele wyzwań i zawirowań nie tylko w małżeństwie. Małżeństwo było Ci pisane: jin/jang (obok H10 masz H 9) ale do męża nie mogłaś sięgać po  wsparcie, miłość, czy pocieszenie,  gdy tego potrzebowałaś, bardziej był pod wpływem matki niż żony, albo nie było jego lub Ciebie często w domu, ale Wasze kontakty były dobre, gdyż łatwo nawiązujesz kontakty z mężczyznami, a na zewnątrz nikt nawet nie podejrzewał, że jesteście bardziej współlokatorami niż mężem i żoną.
Jeśli obecnie nie jesteś w związku i nie wykorzystałaś roku 2014, który mógł przynieść zmiany (kwiat romansu) to najlepsza energia sprzyjająca pojawieniu się tego właściwego partnera pojawi się w rok 2017 Ognistego Koguta.
Relacje rodzinne:
Woda spoczywająca na niekorzystnym elemencie Ziemi, to mulista Woda, dobre środowisko dla wirusów i bakterii, tu oznacza, że rodzina ma kłopoty, a i kontakty z rodzicami i rodzeństwem nie są najlepsze. Kontakty dobre z dziadkami, bardzo łatwo nawiązujesz przyjazne relacje w pracy, z mężczyznami, choć wyczerpują Cię czasami.
Zdrowie:
Zwróć uwagę na płuca, jelito grube, wątrobę (która jest matką serca) i woreczek żółciowy, może pojawiać się skłonność do bycia samej z sobą, do melancholii, a czasem nawet nietowarzyskości, nadmierne skupienie na własnym wnętrzu, potrzeba modlitwy itp. Wykorzystuj każdą chwilę na kontakt z naturą w otoczeniu zieleni, ludzi, którzy Cię kochają, inspirują, mają poczucie humoru…. masz wybór na to, kto Cię otacza.
Dalszy ciąg  w kolejnym artykule:
Jak życie i koleje losu odzwierciedlają się w filarach fartu?