Jak dostroić swoją przestrzeń do własnych pragnień?

Wyobraź sobie, że w twoim miejscu do życia, z którym jesteś organicznie połączony, energia płynie bez zakłóceń, a twoje wnętrze odzyskuje swój stan pierwotny, stan wewnętrznej równowagi. Czujesz sens tego co robisz, żyjesz w harmonii ze sobą wykorzystując swój potencjał. Praktykowanie zasad feng shui pozwoli ci zrozumieć naturalne prawa wszechświata – niezmiennych od tysięcy lat. Zrozumieć siebie, twój energetyczny dialog z energią twojego otoczenia, które komunikuje się z tobą nieustannie, ale czy go słuchasz? Jeśli nie, powstają blokady fizyczne i energetyczne w twojej przestrzeni jako odzwierciedlenie blokad w tobie. Zatem to właściwy czas na zmianę. Wrogie otoczenie odbiera ci radość, energię do życia, generuje spory, problemy, choroby, pożary i wiele innych zdarzeń losowych, których choć nie chcesz, doświadczasz.

Twój świat zewnętrzny: to kto i co cię otacza, jest odbiciem twojego świata wewnętrznego tego, co nosisz w sercu, a to projektuje twoją materialną przestrzeń, która wywiera na ciebie wielki wpływ. Kształtuje ciebie, decyduje o twoim nastroju, emocjach, działaniu lub niedziałaniu. Życie jest procesem ciągłej, delikatnej zmiany w określonym kierunku, który nadaje twój cel. Na tej drodze albo odnosisz sukcesy, gdy płyniesz harmonijnie i ufnie z nurtem Tao – kreujesz je świadomie, albo się uczysz, gdy tracisz tę równowagę i balans w życiu – ignorujesz to, co mówi do ciebie twoja przestrzeń. Wówczas w twoim życiu pojawiają się różne wyzwania, trudne sytuacje i niepowodzenia, które są wezwaniem do zmian, do działania. Każde wyzwanie w naszym życiu niesie nam informację o nas, każe się zatrzymać i sprawdzić gdzie przepływ Chi się zatrzymał.

Skoro zmiana w naszym życiu jest nieunikniona, wspaniale byłoby, abyś sam ją kreował, zgodnie z twoimi pragnieniami.

Analiza własnej przestrzeni pozwoli ci wyciągnąć właściwe wnioski i przywrócić balans między ważnymi dla ciebie obszarami życia. Bowiem tylko, gdy energia płynie możesz cieszyć się życiem, dobrym zdrowiem, powodzeniem i mieć silną osobowość: co zasiejesz w umyśle, zbierasz w swojej rzeczywistości i odwrotnie. Twoje ciało pobiera energię z otoczenia, w którym jest zanurzone. Ty emanujesz swoją wewnętrzną siłą lub słabością na otoczenie. Jesteś przekaźnikiem i odbiornikiem energii, możesz działać w odpowiednim czasie i miejscu, a najlepsza chwila jest teraz!

Masz wszystko co potrzeba by skutecznie działać. Zmiana nie oznacza, że musisz być inny lecz otwarty, bo życie jest tu i teraz gdzie wszystko wokół dąży do równowagi.

Jesteś cząsteczką wszechświata, mistrzem swojego życia, masz moc tworzenia swojej rzeczywistości. Spójrz więc na nowo na twoje otoczenie: czy wszystko jest w nim miłe dla oka, ucha, nosa – co widzisz, słyszysz, czujesz? Cokolwiek to jest, wpływa na ciebie, na twój wewnętrzny świat, który jest sednem życia. Nie ma tam miejsca na nic, co jest stałe lecz jedynie na procesy, które w momencie rozpoczęcia zmierzają ku swojej przemianie.  Wszechświat stanowi jedność dwóch działających w jego obrębie sił jin i jang. Jesteś kowalem swego losu, a każda zmiana to ruch, to przepływ, to rozwój.

Energia w twoim miejscu do życia powinna pracować dla ciebie.

Są na to konkretne metody, zasady, techniki. Jeśli jest to twoja pierwsza analiza feng shui, zacznij od podstaw: Jak zrozumieć tajemnice życia. Sprawdź czym się otaczasz: Niech przemówią symbole. W roku Drewnianego Smoka stań się twórcą swojego przeznaczenia, a po analizie będziesz w stanie podejmować najlepsze dla siebie decyzje. Bowiem praktyka feng shui pozwoli ci dostrzec szanse, możliwości i okazje na realizację twoich pragnień i zamierzeń tam, gdzie byś się tego
nie spodziewał. Energia podąża za pragnieniami, marzeniami. Czy to co robisz teraz prowadzi cię w ich kierunku?

Podziel się w komentarzu jakie zasady, techniki manifestacji swoich celów już
stosujesz w swoim życiu? Napisz w czym potrzebujesz pomocy?


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *