Jak oczyścić przestrzeń w domu po poprzednim związku?

Ten artykuł jest odpowiedzią na pytanie Kamili dotyczące oczyszczenia przestrzeni domu po poprzednim związku. Jeśli pozbyłaś się rzeczy po byłym partnerze, uporządkowałaś przestrzeń, odświeżyłaś ją i nie czujesz się w swoim miejscu do życia dobrze oznacza to, złe feng shui. Energia zamknięta w przestrzeni w chwili zakończenia budowy twojego domu, w zestawieniu z energią, która przychodzi z czasem, z indywidualną energią twoją i twoich bliskich, może nieść ci powodzenie jeśli płynie bez zakłóceń lub nie, jeśli jej przepływ napotyka blokady fizyczne lub energetyczne.

Ściany są jak gąbki, nasiąkają wszystkimi objawami życia, którego są niemymi świadkami i zachowują w pamięci cząstki ludzkiego ciepła, dźwięk, słowo, radosny śmiech, miłosne uniesienia i krzyk nienawiści, także zmarszczki na duszy. O historii miejsca poczytasz w moim BEZPŁATNYM e –booku: https://fengshuiity.pl/jak-wybrac-szczesliwe-miejsce-do-zycia/

Być może kupując  ten dom jego sprzedaż była podyktowana rozwodem poprzednich właścicieli prowadzących wieczne kłótnie i twój związek wyglądał podobnie. Jednak wybierając ten dom lub go tworząc nie zrobiłaś tego przypadkowo, tak jak wybór byłego partnera nie był przypadkiem. Wszechświat działa w sposób doskonały, a pola siłowe (magnetyczne) Ziemi działają na każdego z nas. Na nasze otoczenie bliższe i dalsze, na budynki w których mieszkamy. Jesteśmy całością i każda przestrzeń wpływa na nasze myśli, uczucia, emocje, zachowanie, postawę niezależnie, czy sami ją tworzymy, czy godzimy się na nią. Niezależnie, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Twój dom jest odbiciem twojego wewnętrznego świata: fizyczną manifestacją tego co niewidzialne i nieuchwytne w tobie. Jesteś twórcą swojej przestrzeni i swojego życia. Patrząc na swoją przestrzeń, swoje otoczenie zyskujesz mnóstwo informacji o sobie.

Bez danych o tobie: daty urodzenia, która mówi jakim kłębowiskiem energii jesteś, o zorientowaniu twojego domu w czasie i przestrzeni, trudno udzielić pełnej odpowiedzi, bowiem przyczyn zablokowania przepływu energii może być wiele, zarówno w samej przestrzeni jak i w otoczeniu twojego domu. Mo­że bu­dy­nek nie ma pełnego kształtu i bra­ku­je strefy SW – południowo zachodniej odpowiedzialnej za twoje relacje, za  twój stan cywilny, za to jak w nim funkcjonujesz i jak się czujesz. Najważniejszą relacją jest ta, którą masz sama z sobą, twój związek z samą sobą. Związek małżeński, partnerski, który jest tego odbiciem, wymaga zajęcia się sobą tak jak pielęgnujesz kwiat, aby mógł rozwijać się bez zakłóceni usuwasz chwasty w jego otoczeniu. Związek według feng shui to ta sama wartość: szacunek, zaufanie, odpowiedzialność, wzajemna pomoc i wsparcie, bycie ze sobą. Istotą takiego związku jest umiejętność pokornego przyjmowania, szczerego dawania, wzajemna inspiracja, równe branie i dawanie. Nie poświęcanie się, święci w tym wymiarze nie przebywają, cóż mieliby tu robić? Zawsze za wspaniałym mężczyzną stoi wspaniała kobieta i odwrotnie. Twój partner nie był idealny. Gdyby taki był, ty nie byłabyś jego partnerką. Czego zatem dowidziałaś się o sobie z tej relacji? Spójrz na tę strefę w swojej przestrzeni, także na sferę północno – wschodnią, która idzie w parze ze związkiem. Zobacz co  znajduje się w otoczeniu domu: czy rosną zdrowe rośliny, czy teren jest uporządkowany, czy w budynek nie są wycelowane „zatrute strzały”. Przyjrzyj się co przedstawiają obrazy znajdują się w tych strefach, co odbijają lustra, jaka energia tam zawitała. Jeśli w domu brakuje którejś z tych stref, oświetl tę część domu na zewnątrz, a na wewnętrznej ścianie tej brakującej części domu powieś lustro, które symbolicznie otworzy tę przestrzeń. Spójrz, czy centrum twojego domu lub rejon wejścia nie jest zablokowany nadmiarem mebli.
Poczytaj: jak urządzić sypialnię – tu na moim blogu. Zacznij zmiany od ustawienie łóżka tak, aby w czasie snu zasilała cię energia płynąca z twojego korzystnego kierunku. Możesz na sypialnię przeznaczyć inne pomieszczenie i odpowiednio ustawić w niej nowe łóżko. Sprawdź też, czy wchodzisz do domu z korzystnej dla ciebie strony. Zakładam, że gdy przystępujesz do tych zmian, uporządkowałaś już przestrzeń domu i otoczenia, bowiem energia jest jak małe dziecko: wejdzie tam, gdzie jest czysto. Odważnie pozbądź się przedmiotów odstających od poziomu twojego wnętrza. Najważniejsza jest dyscyplina w przestrzeni, bez przeładowania, nadmiaru rzeczy. Nie kieruj się modą lecz własnymi upodobaniami i potrzebami, własnym poczuciem etyki i estetyki. Otaczaj się tym, co cię zachwyca, co sprawia ci radość i wywołuje twój uśmiech, gdy skupisz na tym uwagę. Piękno jest jednym z warunków dobrego feng shui: piękno natury i twoje wewnętrzne piękno. Harmonia i ład w twojej przestrzeni sprawia, że energia płynie, a ty w niej zanurzona możesz swobodnie oddychać i właściwie działać, możesz podejmować się  zadań, o których od dawna marzyłaś.

Zaburzenia w sferze południowo – zachodniej twojej przestrzeni oznaczają rozpad małżeństwa, rozwód, kłopoty ze znalezieniem odpowiedzialnego mężczyzny. To też problemy dotyczące ziemi: gruntów, rolnictwa, niespokojnego życia kobiet, gdyż ziemia jest najbardziej jin, najbardziej kobieca. Twój związek wyglądał tak, jak południowo – zachodnia strefa twojej przestrzeni. Czyż nie? Dokonując tu zmian możesz zastosować symbole oznaczające wspólnotę, miłość, wrażliwość. Usuń przedmioty wyrażające podział i samotność. Brak tej strefy, to trudności w nawiązaniu właściwej relacji z partnerem. Obserwuj jak wprowadzając zmiany w swojej przestrzeni, w otoczeniu domu,i zmienia się twoje życie. Bowiem tak jak dbasz o porządek w swojej przestrzeni, tak samo sprzątasz i usuwasz śmieci myślowe. Kamilo, dzisiaj jesteś bogatsza o własne doświadczenia ze związku, który już przebrzmiał, to twoje zasoby: informacja o tobie. Nie naszą rolą jest oceniać innych, był dokładnie takim nauczycielem jaki był ci potrzebny na tym etapie twojej życiowej drogi i jak w lustrze pokazał ci jakich zmian powinnaś dokonać w sobie, co posprzątać w swoim umyśle, aby dalej rosnąć. Pożegnaj przeszłość z wdzięcznością za życiową lekcję, bowiem nic w tym wymiarze nie jest nam dane  raz na zawsze, mąż też, jeśli wybieramy nieodpowiedzialnych. To czas na zmianę i wejście na wyższy poziom twojego życia, bo im bardziej poznajesz siebie (odrabiasz życiowe lekcje), tym mniej się boisz, im lepiej komunikujesz się z własną przestrzenią, uwalniasz zablokowaną energię i w przestrzeni i w ciele.  Analiza feng shui to fascynująca gra z energią, z sobą, najlepsza zabawa na świecie i jakże pożyteczna. Sprawdź, wiedzę masz  na moim blogu, wystarczy ją zastosować w praktyce, a gdy napotkasz na przeszkodę, wspólnie rozwiążemy ją w Klubie Feng Shui: w zamkniętej grupie. Zacznij od podstaw: pięć elementów, teoria jin jang itd, bowiem płyniesz przez życie tak, jak energia płynie przez twoją przestrzeń i ciało.

Na początek wprowadź zalecane tu zmiany w swojej przestrzeni i podziel się z nami w komentarzu: jakie spowodowały zmiany w twoim życiu.Opublikowano

w

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „Jak oczyścić przestrzeń w domu po poprzednim związku?

 1. Kamila

  Mam inne pytanie związane z feng shui, a właściwie szukam odpowiedzi w tym kierunku. Czy myśli Pani, że mocna chęć założenia rodziny a właściwie bycie o krok przed tą decyzją powtarza się niezależnie od związku, czy partnera może mieć związek z zaburzoną energią w domu – nie zaburzona moja kobieca energia, ale jakieś inne czynniki które mają wpływ na to, że dochodzę w życiu do pewnego momentu i na tym przestaje pozostając w dziwnej nieznanej, ale jednocześnie obojętnej mi próżni. Jakby jakaś energia hamowała mnie i nie pozwała mi dojść do celu.

  Czy mają wpływ na to jakieś nie pozbyte się meble , talizmany ,ubrania itp.?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Narzędzi do pracy z usuwaniem blokad energetycznych jest sporo. W niejFeng shui pozwwala je zobaczyć, poczuć w naszej przestrzeni życiowej. Widać też w niej rozwiązanie.
   Kamilo, czy w swojej przestrzeni wykorzystujesz energię płynącą z Twoich korzystnych kierunków: ustawienie wezgłowia łóżka, biurka, skierowanie piekarnika itd?

   Usunięcie rzeczy z poprzedniego związku jest konieczne, aby zrobic przestrzeń na nowy związek – symboliczną przestrzeń, bowiem kobieta nie bierze mężczyzny pod swój dach, ale musi pokazać swój cel/marzenie/pragnienie swojej podświadomości, aby jak nawigacja zaprowadziła Cię do niego, czyli stworzyła Ci takie okoliczności, sytuacje i szanse na jego realizację.

   Symbole, talizmany, przedmioty, którymi się otaczamy mają wpływ. Warto wybierac je świadomie.
   Mocna chęc założenia rodziny nie wystarczy, trzeba dokładnie określić jakiej rodzinypragniesz?wiedzy jak wybrać odpowiedzialnego meżczyznę na ojca swoich dzieci, jeśli chcesz je mieć itd. Ty wybierasz! Blokady w przestzeni, to takae blokady w ciele?umyśle. Zatem jeśli sytuacja się powtarza, konieczna jest zmiana przekonań, które blokuja Ci drogę do celu. Odpowiedz też sobie na pytanie: co stracisz, z czego musiałabyś być może zrezygnować wchodząc w nowy związek? A co zyskujesz pozostając w obecnej sytuacji?
   I podziel się swoją opinia w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *