Jak połączyć trzy rodzaje szczęścia?

„Ze wszystkiego, co stworzyły Niebiosa i hołubiła Ziemia najwspanialszy jest Człowiek. W naszej naturze kryje się niebiański plan.”

– Konfucjusz
Ten artykuł jest odpowiedzią na pytanie Agnieszki: Czy za pomocą feng shui mogę wpływać na moje przeznaczenie, na mój los, skoro sztuka ta dotyczy mojego otoczenia?

W kulturze chińskiej szczęśliwe życie, to nie tylko długie życie lecz dostatnie, zdrowe i spełnione. Aby ten cel osiągnąć, tak jak wszystko inne w naszym życiu, potrzebna jest właściwa energia – Chi, czyli wszystko, co składa się na dobre życie. 

Twój los – San Chi według metafizyki chińskiej, to wypadkowa działania trzech rodzajów szczęścia: Niebo –Tien, Ziemia –Ti, Człowiek – Ren. Zasada kosmicznej trójcy mówi więc o 3 źródłach energii: Tien, Ti, Ren.

Tien Chi- Szczęście Nieba: energia natury,  czasu, wskazuje w jakim czasie, z jakim potencjałem, cechami, w jakiej rodzinie przychodzisz do tego wymiaru: bogatej, czy nie, jako człowiek inteligentny lub nie. Tu los ma ciebie i to nie jest feng shui. Twój wpływ, to rozpoznać Niebo, ten wewnętrzny czynnik, który jest podstawową przyczyną szczęścia lub cierpienia. Na tę energię nie mamy wpływu, ale ona na nas ma ogromny. Nie oznacza to, że powinieneś pasywnie przyjmować wyroków Nieba, lecz aktywnie nadawać życiu kształt i kierunek, gdyż nie istnieje Tien bez Ren i Ti, co oznacza, że możesz i powinieneś działać w odpowiednim czasie i miejscu. Masz wybór. Powiedzmy, że znalazłeś się w okresie swojego życia pełnym wyzwań, ale masz wpływ na Ti – miejsce w którym mieszkasz lub pracujesz i Ren – działanie jakie podejmujesz, a to pozwoli ci ominąć nieprzychylne zdarzenia. I odwrotnie, gdy Tien  jest pomyślne, możesz to  wykorzystać i sprawić, aby feng wiał z prawidłowego kierunku, a shui otaczała cię z właściwej strony.

Ti ChiSzczęście Ziemskie pochodzi z otoczenia, w którym dzisiaj jesteś: to twój kraj, twoje miasto, środowisko, miejsce i warunki życia. Twoje nazwisko, pochodzenie, ludzie jakich spotykasz i jakimi się otaczasz. Tu mieści się sztukafeng shui, czyli to jaką historię sam zapisujesz w twojej przestrzeni. To część twojego przeznaczenia nad którą możesz panować, którąmożesz kontrolować i zmieniać zgodnie z twoimi marzeniami, pragnieniami, celami.
Ti Chi może odwrócić zły los Nieba szczególnie, gdy towarzyszy mu silne i doskonałe Ren – twoje działanie, akcja, to co faktycznie zrobisz  np. pomoże ci, gdy przyjdziesz na ważne spotkanie wcześniej i wybierzesz najlepsze dla ciebie miejsce – pierwsze miejsce. To źródło energii Ren jest silne i skuteczne, choć nie zawsze wygodne.

Ren Chi – Szczęście ludzkie tworzysz sam. Ty określasz jakie życie chcesz prowadzić i decydujesz jakim człowiekiem chcesz się stać. To twoje wybory, decyzje: jesteś kowalem swego losu.  Pomyśl zatem jaki obszar twojego życia chciałbyś zmienić? Może relacje, finanse, a może chcesz odzyskać zdrowie, które jest wynikiem tego jak balansujesz między światem wewnętrznym, a tym co dzieje się na zewnątrz? Aby dokonać zmiany na lepsze należy znaleźć przyczynę tego, co zaburza, blokuje przepływ energii w twoim ciele: napięcie mięśni itd. a jeśli to ignorujesz pojawia się choroba, jako wynik zablokowania przepływu energii w twoim otoczeniu, co blokuje także korzystne dla ciebie sytuacje. To co wewnątrz zawsze manifestuje się w tym co na zewnątrz: jako w Niebie, tak i na Ziemi. To naturalne prawo. Twoja siła jest wewnątrz, a twoje działanie może nieść ci wolność, spełnienie, poczucie szczęścia. Wynik twoich poczynań wobec Nieba (czas) i Ziemi (przestrzeń) poznajesz po efektach.

Zatem masz wpływ na swoje przeznaczenie, bo możesz działać – Ren i tworzyć dobre feng shui –  Ti. Tu ty masz los: przyciągasz zarówno to, czego pragniesz, jak i to czego się obawiasz: jakie emocje i taka rzeczywistość. Abyś mogła dokonywać pozytywnych zmian w życiu i miała wpływ na swoje przeznaczenie, swoją rzeczywistość i abyś brała z katalogu wszechświata to, o czym marzysz, możesz  za pomocą feng shui wpływać na swoje przeznaczenie. Bowiem niezależnie od tego, co pokazuje Niebo (a zawsze odpowiada na to, co masz wewnątrz)  twoje działanie sprawia, że twoje życie staje się lepsze i zaczynasz dostrzegać więcej możliwości , okazji, szans w świecie zewnętrznym, które odpowiadają na twoje Niebo: co dajesz , to masz. Odkrywanie siebie, rozwój – ren i wiedza wypływająca z mądrości natury, feng shui – Ti, pozwoli ci przyjąć taki punkt widzenia, w którym jesteś elementem wszechświata i jego współtwórcą, nie władcą. Da ci też mądrość, pozwalającą odróżnić jedno od drugiego, ale tylko gdy działasz, czynisz właściwe rzeczy we właściwym czasie.

W obecnym czasie i tym, który nadchodzi niezwykle ważne jest miejsce i ludzie, z którymi możesz rosnąć. Zapraszam do takiego miejsca: Feng Shui & Ty i podziel się twoim doświadczeniem poczucia szczęścia.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *