Jak przestrzeń pomaga Ci osiągać cele?

Twoje otoczenie kształtuje ciebie, to czym emanujesz, tworzy twoją rzeczywistość | H.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad związkiem między twoim losem, a miejscem twojego przebywania w określonym środowisku? Jak bardzo zmieniłoby się twoje życie, gdyby twoja przestrzeń pomagała ci osiągać twoje cele, pracując z korzyścią dla ciebie? Czy myśląc o szczęściu, sukcesie, udanym związku, powodzeniu w życiu osobistym lub w biznesie, pomyślałeś o psychologicznym aspekcie przestrzeni?

Zabieram cię w podróż po twojej przestrzeni, w kierunku realizacji twojego celu

Uważam, że jedno z najważniejszych zadań jakie mamy tu na ziemi, to rozwój siebie i kształtowanie swojego otoczenia, swojego przeznaczenia w zgodzie z naszymi celami. Uważam też, że człowiek balansując między ważnymi obszarami swojego życia, powinien angażować nie tylko swój umysł, ale i własną przestrzeń do pomocy na rzecz realizacji swoich celów. Zdrowie jest tego wynikiem. Być może próbowałeś znaleźć odpowiedź na pytanie: jak to się dzieje, że chcę iść przez życie  z poczuciem szczęścia, spełnienia, ze wspaniałymi ludźmi, z którymi mógłbym się rozwijać. Chcę mieszkać w przyjaznym, czystym, pięknym otoczeniu, a jakże często tego nie dostaję? Nasze otoczenie, środowisko, w którym jesteśmy zanurzeni jest silniejsze niż nasza wola. Jest naszym lustrem, odbiciem naszego sposobu myślenia, naszych przekonań, wartości, wynikiem naszego działania lub niedziałania i najczęściej odzwierciedla naszą osobowość. To, co wydarza się w naszym życiu, to historia, którą życie opowiada nam o nas, a nasze miejsce do życia pokazuje jak w lustrze, czy idziemy w dobrym kierunku.  

Ja należę do tej grupy ludzi, która akceptuje to, co niesie im życie, wyciąga życiowe lekcje i dokonuje zmian. Trudne momenty, wydarzenia i wyzwania, które manifestują się w naszym życiu, są elementem naszego rozwoju. Zmuszają bowiem do zatrzymania się, przeanalizowania swojego życia i weryfikacji naszych przekonań. Analizując własne doświadczenia i swoją rzeczywistość, poznajemy instrukcję obsługi siebie i rozwijamy się. Twoje cele zrealizujesz tylko ty, nikt inny. Wszyscy inni są zajęci realizacją swoich. Zatem jeśli twoje cele są prawdziwe, zgodne z twoimi wartościami – twoim dlaczego? to nie  rezygnujesz, idziesz dalej, a twoje otoczenie może być twoim wspaniałym sługą. Skoro jesteśmy tworzywem i twórcą, to ulegając wpływom otoczenia, jednocześnie je kształtujemy. Na twój los na to, gdzie się urodziłeś, jakich masz rodziców itp. nie masz wpływu – tu los ma ciebie, ale na to, co zrobisz z tym co dostałeś od losu, masz! Twoje przeznaczenie, to żywy energetyczny twór, pokazujący jak to, co wewnątrz ciebie: niewidzialne, nieuchwytne jak wiatr, manifestuje się w twoim otoczeniu i w twoim ciele jako skutek. Twoje miejsce do życia jest projekcją, obrazem twojego wewnętrznego świata.

Spójrz teraz na swoją przestrzeń i zapytaj siebie: Czy w miejscu, w którym jestem dzisiaj, czuję się spełnionym człowiekiem? Co musiałoby w nim być, żebym tak się poczuł? Jeśli masz poczucie szczęścia i spełnienia, czyli harmonijnie balansujesz między ważnymi obszarami twojego życia, gratulacje! Twoje otoczenie z pewnością to odzwierciedla. Ja tak nie miałam. Jakże często traciłam tę równowagę, a gdy zbaczałam w niewłaściwym kierunku i otaczałam się ludźmi, którzy mówili mi co ze mną jest nie tak, mierząc mnie swoją miarą ”wyrzucało mnie” poza ten  obszar. Trening czyni mistrza. Dzisiaj łącząc wiedzę starożytną, gdzie człowieka postrzegano całościowo, ze współczesną, to co widać, z tym co niewidzialne, nieuchwytne jak wiatr, przekazuję moje doświadczenie w sposób integralny. Wszystko bowiem, co nas spotyka zaczyna się w umyśle jako przyczyna, a manifestuje się w naszym życiu, naszym ciele jako skutek i to wszystko widać w naszej przestrzeni. Dostajesz w życiu to, na czym skupiasz uwagę, twoja energia idzie tam, gdzie ją skierujesz: „Tak jak płynie energia” w twoim otoczeniu i twoim ciele, taka jest twoja rzeczywistość. Być może jesteś niezadowolony z tego, co i kto cię otacza i zastanawiasz się nad zmianą w twoim życiu: wyznaczyłeś swój cel (lub chcesz go odkryć).

Zaczniemy od analizy twojego miejsca, to jedna z najważniejszych inwestycji w podnoszenie jakości twojego życia. Bowiem, gdy poznasz narzędzie, jedno z realnych powiązań między tym, co niewidzialne, a tym co materialne, które działa od tysięcy lat, w każdej kulturze, dotyczy każdego człowieka tu na ziemi   i zaczniesz używać go w sposób świadomy, twoje otoczenie będzie pracowało razem z tobą nad realizacją twojego celu. To element diagnostyczny i interpretacyjny: życia, losu, powodzenia i porażki, ale także jeden ze sposobów na ich rozwiązanie. Są miejsca szczęśliwe, są i takie, które zabijają. Energia jest tworzywem, z którego wszystko, co istnieje się składa. Wszyscy jesteśmy wytworem jej potęgi i wszyscy jej podlegamy. To tworzywo  możesz zaprząc do pracy na rzecz poprawy tego obszaru życia, z którym aktualnie się zmagasz, a zmiany spowodują zmiany. Tam gdzie panuje zastój, gdzie energia przepływa zbyt wolno lub za szybko, czujesz dyskomfort, rozchwianie emocjonalne, frustrację, złość, a nawet ból fizyczny. Odpowiedzią na twój negatywny stan, będzie negatywne zdarzenie w świecie fizycznym, które zmusza do zmian: najpierw w sobie, potem w życiu. Twoje miejsce jak nawigacja pokazuje ci, czy idziesz we właściwą stronę. Analizując swoją sytuację życiową i przestrzenną, w której masz swój udział, zauważysz, że jesteś nierozerwalnie powiązany z działaniem wszechświata i kosmosu, który rezonuje z twoim wnętrzem. I świadomie będziesz spoglądał w to lustro, jakim jest twoja przestrzeń, aby zobaczyć prawdziwego siebie. Twoje otoczenie jest odbiciem twojego wewnętrznego świata. Dokładnie tak jak w przyrodzie: co zasiejesz, to zbierzesz, jak w amerykańskim powiedzeniu: “Z kukurydzy wyrośnie tylko kukurydza, a z pokrzywy – tylko pokrzywy”.

Być może poczułeś, że przestrzeń, w której mieszkasz, ludzie w twoim otoczeniu, blokuje twój dalszy rozwój. Nic tu na ziemi nie jest nam dane raz na zawsze.  Sukces, w życiu może odnieść każdy, ale bez energii tego nie zrobi. To nie technika działania, czy wielkość twoich mięśni lecz poziom energii decyduje o sukcesie. Możesz poznawać świat, w którym żyjesz nie tylko poprzez pryzmat pięciu zmysłów i intuicji. Dostrzeżesz także to, co poza nie wykracza, niewidzialne, nieuchwytne jak wiatr. To co tworzy twoją codzienną rzeczywistość. To ty w twoim życiu, świadomie lub nie, tworzysz to, co się w nim materializuje. Jak? Omówimy to krok po kroku w kolejnych postach, zgodnie z tym, co najbardziej cię blokuje w życiu. Zatem odpowiedz na pytanie: Czy dobrze czujesz się w swoim miejscu do życia?

Czy mając wiele możliwości wyboru wybrałbyś to, w którym jesteś dzisiaj jako spełniające twoje oczekiwania?


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *