Jak rozpoznać najkorzystniejszy przepływ energii?

Wszystko co cię otacza, co robisz: energia miejsca w którym mieszkasz i pracujesz, energia powietrza którym oddychasz, wody, pożywienia, ludzi którymi się otaczasz oraz energia czasu w którym podejmujesz ważne dla ciebie działania i twoja własna energia, to wszystko wpływa na ciebie na wielu poziomach niezależnie, czy jesteś tego świadomy, czy nie. W tym artykule odpowiem na pytanie Anny, która zna już właściwości energii jaka płynie z jej korzystnych kierunków i zastanawia się nad wyborem miejsca na swoją sypialnię. Ma do wyboru dwa pomieszczenia w swoim mieszkaniu: strefę SE oraz NE. Sprawdźmy więc czego może się spodziewać w miejscu, w którym ustawi łóżko, które miejsce będzie dla Anny lepsze: czy to w SE strefie, czy pokój w strefie NE?

Ważne jest, abyś umiał rozróżnić pojęcia: kierunki i miejsca.  
Kierunków mamy osiem od P1 do S4: cztery najbardziej i cztery najmniej korzystne kierunki geograficzne. Wyznacza je twoja liczba gua.
Miejsc-stref  geograficznych w swojej przestrzeni masz osiem (o ile twoje mieszkanie ma pełen kształt): cztery najbardziej i cztery najmniej korzystne miejsca, które wyznacza twój pałac osobisty – trygram.
Czy wiesz gdzie on jest w twojej przestrzeni? Sprawdź, gdzie  twoja gua znajduje się w kwadracie lo shu. Kwadrat ten możesz porównać do planu domu podzielonego na strefy geograficzne. Strefa z twoją liczbą gua to twój pałac osobisty. Jak widzisz choć energia twojego domu, czy mieszkania jest pewną całością, da się podzielić na 8 zewnętrznych stref geograficznych, z których każda ma swój potencjał i charakterystyczne oddziaływanie: zarówno wrodzone: twoja gua i twój pałac osobisty, jak i zmienne: gwiazdy.
 W tej wersji kwadratu lo shu poszukaj swoja liczbę gua i zobacz w jakiej sferze geograficznej się znajduje:Południe – S znajduje się na górze, tam gdzie cyfra 9, bo oznacza Słońce i element Ognia. N na dole z cyfrą 1. Twój pałac osobisty znajduje się tam, gdzie znajduje się twoja liczba gua. Anny liczba gua to 7, zatem jej pałacem osobistym jest zachód W. Każdy z nas powiązany jest na stałe z jedną ze stref geograficznych, to nasz pałac osobisty. Liczba gua odnosi się do stałego potencjału miejsca i ludzi – dotyczy twojego powiązania z konkretną strefą geograficzną, a gdy interpretujesz ją jako gwiazdę osobistą, chodzi o powiązanie z energią czasu. Twoja gua i twój pałac osobisty są stałe, mają podobne znaczenie i są ze sobą powiązane jak fala z oceanem. Gua 7 jest powiązana z pałacem osobistym 7 – żywioł Metalu. Pałac osobisty jest stały, gwiazdy „wędrują”. Jeśli gwiazdy są spójne z czasem i właściwie używane to pomagają.

Gdy określiłeś już swój osobisty pałac – trygram, pora przyswoić sobie informacje związane z tym miejscem  i odpowiadającym mu żywiołem – Elementem. Wiele spraw dziejących się z tobą i wokół ciebie przestanie być tajemnicą i staną się bardziej zrozumiałe. Przeanalizujesz swoje relacje z ludźmi w pracy, z szefem, sytuację rodzinną itd. Korzystając relacje zawarte w cyklach 5 Elementów: https://fengshuiity.pl/co-oznacza-piec-elementow/ zrozumiesz wiele zaistniałych sytuacji i będziesz mógł przewidzieć przyszłe zdarzenia oraz świadomie ograniczyć lub rozszerzyć swoje znajomości.
Anny pałacem osobistym jest W – Jezioro. Ta energia jest świeża, czujna i pociągająca. Wyraża szczerość i otwartość serca. To siła umiejętności porozumiewania się i przeżywania przyjemności. Jej energię gua i energię jej osobistego pałacu symbolizuje osoba najmłodszej córki w rodzinie, witanej i kochanej przez rodziców i rodzeństwo jak nowo narodzone dziecko. W systemie pięciu energii jej jest Metal. Należy do zachodniej grupy, której energie powstają na: W, SW, NW i NE a uzupełniają się z każdym z tych czterech pól ba gua: stref geograficznych. Kolory uzupełniające jej wewnętrzną energię to: złoty, jasnoszary, biały i wszystkie metaliczne i błyszczące, bowiem wyrażają one energie Metalu. Wspierają ją zimne odcienie  żółci i brązów jako, że rodzicem Metalu jest Zienia. Unikać powinna jaskrawych płomiennych czerwieni, bo spalają jej energię, podobnie jak energia Drzewa kłóci się z energią Metalu. Najpomyślniejsze dla Anny liczby i energie to 6 NW i 7 W, dobre 8 NE i 2 SW. Unikać także powinna 1, 3, 4 i 9. Zatem strefa SE nie będzie korzystnym miejscem na sypialnię Anny. Co miesiąc sprawdzaj jaka gwiazda pojawia się w twoim pałacu osobistym, tym do którego na stałe została przypisana twoja liczba gua. Anna sprawdza zachód W zgodnie z rozkładem liczb gua w klasycznej wersji Lo shu

Kochani, abyście sobie utrwalili tę wiedzę, odpowiedzcie na te pytania:

1. Jeśli twój pałac osobisty – trygram to SE – żywioł Drzewa, a twojego szefa to W – Metal, to jak ocenisz perspektywę awansu lub podwyżki?
2. Powiedzmy, że pracujesz w dwuosobowym zespole, twój pałac to NE – Ziemia, a twojego partnera biznesowego S – Ogień: kto będzie dominował?

Napisz proszę swoją odpowiedź w komentarzu lub zadaj pytanie, jeśli pojawiło się w trakcie lektury.

Jak rozpoznać najkorzystniejszy przepływ energii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę