Jak to się dzieje, że ta sama energia może tworzyć i niszczyć?

Energia CHI

Życie i przeznaczenie ściśle związane jest z funkcjonowaniem wszechświata, tym czynnikiem, który łączy człowieka z wszechświatem, a bez którego nie ma życia, jest energia. Jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze życie. Wszystko w życiu na niej się opiera, są rzeczy, które dodają energii i takie, które ją odbierają, nic więcej! Wszystko żyje, emanuje, rośnie, rozwija się, staje się nektarem, gdy energia płynie lub zwija się, umiera, staje się trucizną, gdy jej przepływ zostanie zatrzymany. Aby żyć potrzebujesz zmian, a zajdą tylko wtedy, gdy pojawi się energia, która je zapoczątkuje. Jest siłą tworzącą i sprawczą, która łączy cię z miejscem twojego zamieszkania, z twoim otoczeniem, bez niej nie ma życia. Tworzy zjawiska przyrody, kieruje strumieniami i rzekami, nadając im bieg i kierunek. Ustala kolory, kształty i funkcje: drzew, roślin, głazów. Tworzy góry, doliny, wulkany i ogólną rzeźbę terenu. Istnieją rożne rodzaje energii: takie, które krążą w atmosferze, takie, które cyrkulują w ziemi, takie które krążą w naszych ciałach i takie, które je otaczają. Każdy żywy człowiek posiada swoją indywidualną energię, która krążąc w jego ciele utrzymuje je przy życiu, ma wpływ na stan umysłu, a nawet ducha. Nazywamy ją mocą wewnętrzną, oddechem kosmosu, ludzkim duchem, ale forma w jakiej się przejawia w każdym z nas jest różna. Jest oddechem niezbędnym do podtrzymywania fizycznej, środowiskowej i emocjonalnej równowagi. Twoim celem jest tak z nią zagrać, aby płynęła poprzez twoje ciało i twoją przestrzeń bez zakłóceń, ulepszając jakość twojego życia i twoje przeznaczenie. Jest wszechobecna może wzbogacić i uaktywnić twoje życie. Może też je zniszczyć. Powiem ci jak możesz maksymalnie wykorzystać jej dobroczynny wpływ.

Powstaje tam, gdzie Chi przestaje krążyć, gdzie jej przepływ został zatrzymany, gdy nagle natrafi na opór np. w ślepej uliczce, w ciemnym pokoju lub tam, gdzie nadmiernie może się rozpędzić. np. na prostym odcinku autostrady, długim moście, tunelu, długim korytarzu, w pokoju z drzwiami lub oknami na przestrzał. Miejsca powstawania Sha to: wąwozy i kaniony, ostre krawędzie, narożniki dużych mebli, belki stropowe, skośne sufity, itp. Źródłem silnie uderzającej Sha mogą być różne prześwity i wąskie przewężenia między budynkami. Rozpędzona energia nie tylko potrafi zerwać kapelusz, czy wyrwać parasolkę, ale uderza w stojący na jej drodze budynek niszcząc w sposób gwałtowny nawet najlepiej rozwijający się biznes. Poniżej przykład powstawania negatywnej energii Sha:

Energia SHA

przykład negatywnej energii SHA

Powstaje tam, gdzie Chi przestaje krążyć, gdzie jej przepływ został zatrzymany, gdy nagle natrafi na opór np. w ślepej uliczce, w ciemnym pokoju lub tam, gdzie nadmiernie może się rozpędzić. np. na prostym odcinku autostrady, długim moście, tunelu, długim korytarzu, w pokoju z drzwiami lub oknami na przestrzał. Miejsca powstawania Sha to: wąwozy i kaniony, ostre krawędzie, narożniki dużych mebli, belki stropowe, skośne sufity, itp. Źródłem silnie uderzającej Sha mogą być różne prześwity i wąskie przewężenia między budynkami. Rozpędzona energia nie tylko potrafi zerwać kapelusz, czy wyrwać parasolkę, ale uderza w stojący na jej drodze budynek niszcząc w sposób gwałtowny nawet najlepiej rozwijający się biznes.

Zawiązek Chi i Sha

Sha i Chi poruszają się po twoim otoczeniu: mieszkaniu, domu, pokoju, ogrodzie, przenikając się wzajemnie, przekształcając jedna w drugą. Chi nazywamy energią pozytywną, dobroczynną, życiodajną. Sha to negatywna, niszcząca i destrukcyjna forma energii nazywana także ”trująca woda”, „zatruta strzała”. Chroń siebie  przed Sha, która niszczy. Zrób wszystko, aby Chi w twoim otoczeniu mogła swobodnie krążyć, nasycając je życiem i powodzeniem.

Tu odpowiem na pytanie Agaty:

„Jak to się dzieje, że ta sama energia może tworzyć i niszczyć?”


Tajemnica tkwi w szybkości przepływu i krążenia.  Wyobraź sobie płynącą spokojnie i równomiernie wodę – Chi. Jeżeli przestanie płynąć, to zatrzymana w swoim biegu zarasta zielskiem, zamula się, zamienia w niezdrowe bagno, robi się niebezpieczna, nie ma w niej życia, raczej potrafi go pozbawić –  to Sha. Wystarczy jednak umożliwić jej dalszy ruch, by stała się znów przejrzysta i zdrowa – Chi. Gdy woda nadmiernie przyspieszy lub jest jej za dużo, potrafi zniszczyć i zatopić, tak pojawia się energia Sha. Chi możemy porównać do wiatru, który niesie ożywczy powiew i przyjemne ochłodzenie. Natomiast zbyt gwałtowny wiatr – Sha, niszczy wszystko w sposób nieobliczalny, przybierając dramatyczne i tragiczne formy swojej aktywności jak huragany, czy tornada. Jak już wspomniałam, nasze życie opiera się na energii, gdy płynie harmonijnie przez naszą przestrzeń wszystko żyje, emanuje, rośnie, rozwija się, staje się nektarem, a ty wspaniałe czujesz się w takim miejscu. Natomiast, gdy przepływ energii zostanie zatrzymany nikt nie chce przebywać w takim miejscu, a jeśli zgodzisz się być zanurzeni w toksycznej przestrzeni, pojawią się różne wyzwania w twoim życiu. Każde twoje działanie powinno być jak woda, która najpierw spływa po zboczach gór rzekami i strumieniami w doliny, a potem w postaci mgieł i chmur unosi się ponad najwyższe góry, by spaść na nie w postaci deszczu i spłynąć z powrotem po ich zboczach. Każda twoja aktywność, jeżeli tylko nie jest zbyt jednostronna, powoduje przepływ i gromadzenie się Chi, stwarzając warunki pomyślne zarówno dla ciebie, jak i dla twojego otoczenia. Skuteczność jakiegokolwiek  działania wywodzi się nie z nauki prawidłowej techniki, metodyki, czy wielkości twoich mięśni lecz zależy od poziomu energii Chi. Twój organizm na skutek stawiania mu odpowiednich zadań i w miarę ich pokonywania, gromadzi energię Chi. Twoja aktywność powinna być kontrolowana, zharmonizowana z otoczeniem. Gdy będzie to aktywność spontaniczna, również przepływ i gromadzenie Chi będą spontaniczne. Można stracić kontrolę nad przepływem i nad stanem Chi, a to niesie duże zagrożenie w przypadkach zaburzeń spowodowanych zewnętrznymi czynnikami. Tę kontrolę sprawuje i gwarantuje dobre feng-shui.

Więcej o różnych stanach energii o jej harmonizowaniu znajdziesz w ebooku: https://fengshuiity.pl/produkt/jak-zrozumiec-tajemnice-zycia/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *