Jak wykorzystać wiosenną energię

Wiosna jest porą roku, którą warto wykorzystać dla poprawienia feng shui dowolnej przestrzeni

Wiosenne porządki, czy nawet rozbudowa użytkowanej przez ciebie przestrzeni, bardziej wspomaga atmosferę w domu niż wykonywanie tych samych czynności w innych porach roku. Chodzi głownie o dokonywanie ich w dni słoneczne, w których energia jang ma największe szanse na zrównoważenie zastałej energii jin. W wiosennym powietrzu jest tak duża dawka energii, którą możemy wykorzystać zaglądając w najdalsze zakamarki naszych domów, choćby poprzez wystawienie mebli i innych sprzętów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dni słoneczne są najlepsze na pozbycie się zeszłorocznych pozostałości wokół domu: liści, połamanych gałęzi, itp, czy wymiany przepalonych żarówek i innych przestarzałych sprzętów wewnątrz.

Natura nie znosi pustki, zatem każde miejsce z którego usuniesz starą energię zasysa nową, przesiąkniętą wiosenną energią jang

Porządkowanie w feng shui oznacza odblokowanie dróg przepływu Chi, a płynie ona drogami, którymi porusza się człowiek, którymi biegnie jego wzrok lub myśl. W przypadku twojego domu będzie to uporządkowanie wszystkich dróg, miejsc i ścieżek prowadzących do niego. Nie może być na nich dziur, wgłębień, ubytków. Człowiek idąc nimi nie może napotykać na jakiekolwiek przeszkody, także jego wzrok biegnący od wejścia na posesję w kierunku budynku, nie powinien zmierzyć się z przeszkodami np. w postaci zbyt rozległych drzew. Jednak fantazyjne przycinanie drzew według naszych zachcianek, daleko odbiega od zasad feng shui, które dopuszczają przycinanie pielęgnacyjne.

Wszelkie sadzawki, staw, bajorka, powinny być uporządkowane po zimie, przed sadzeniem jakichkolwiek roślin, aby energię pozostawioną w stagnacji zamienić na energię życia, bowiem w systemie dbania o otoczenie jakim jest feng shui, shui to woda, która symbolizuje życie i przepływ gotówki. Zatem poświęcenie czasu na wiosenne porządki w otoczeniu domu i w domu, to nie tylko próba odnowienia zdrowia użytkowników tej przestrzeni, ale także inwestycja w materialną przyszłość swoją i swojej rodziny.

Napisz w komentarzu od czego ty zaczynasz wiosenne porządki?


Opublikowano

w

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „Jak wykorzystać wiosenną energię”

  1. Agnieszka

    Witam ja zacznę wiosenne porządki od mojego niezadaszonego tarasu w bloku. Po zimie czeka mnie wyczyszczenie kratki odpływowej oraz balustrad. Niestety ostatnio odkryłam , że jena z balustrad wymaga naprawy. Na szczęście dzięki uprzejmości kolegi fachowca z branży budowlanej wiem jak skutecznie dokonać naprawy bez ponoszenia większych inwestycji 😉 W mieszkaniu natomiast czeka mnie przegląd książek i segregatorów z notatkami. To wbrew pozorom większy nakład pracy ale czuję, że potrzebny. Pozdrawiam słonecznym uśmiechem 🙂 Agnieszka

    1. Agnieszko. Wiedzieć nie wystarczy, potrzebujesz działać. Powierz zatem prace naprawcze na tarasie fachowcowi, dzięki czemu będziesz miała więcej czasu na uporządkowanie notatek, przetestowanie tej wiedzy w praktyce i własne lekcje życiowe,własne doświadczenie. Tego nie zrobi za Ciebie żadem fachowiec. Czas jest wartością najwyższą.
      Nadmiar książek, to energia ich autorów. A w Twojej przestrzeni energia powinna pracować dla Ciebie. Zostaw te, które Cię inspirują, motywują, dają Ci podmuch w skrzydła. Uruchom wiec tę energię do zmian na lepsze: Bierz z życia to co najlepsze dla Ciebie i ciesz się tym. Cudownej energii do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *