Jak zaaranżować domowe biuro?

Uczymy się przez całe życie, a każdy z nas ma naturalną potrzebę kontrolowania sytuacji z pozycji sprzyjającej obserwacji: gdy plecy mają solidne wsparcie – żółwia, a oczy pełne pole widzenia – feniks może swobodnie wzbić się do lotu. W swoim miejscu do pracy  ustaw biurko w takim punkcie, gdzie masz najlepszego feniksa, abyś mógł kontrolować drzwi, unosząc lekko głowę znad przeglądanych dokumentów, bez konieczności jej odwracania. Takie ustawienie da ci poczucie kontroli nad tym co robisz.

korzystne ustawienia

To poczucie wzmagają “dobre plecy” – żółw, dający wsparcie, ochronę i brak możliwości ataku od tyłu, czyli najmniej spodziewanego. Zauważyłeś, że gdy jesteś odwrócony plecami do drzwi, twoje poczucie bezpieczeństwa gwałtownie maleje, Tak było od zarania dziejów i choć dzisiaj nie żyjemy w dżungli, instynkt człowieka pierwotnego pozostał. Jeśli nie wiesz, co dzieje się za twoimi plecami, to czujesz się niepewnie i podświadomie napinasz ramiona, masz kłopoty z koncentracją i niepotrzebnie tracisz energię na nadmierną czujność.

Siedzenie przodem do drzwi, gdy masz nad nimi kontrolę i nic nie ogranicza “feniksa”, daje ci większą kontrolę nad twoim otoczeniem, nad sobą, a także perspektywę na sukces. Gdy ktoś wejdzie do przestrzeni, w której się uczysz, pracujesz, unosisz jedynie głowę. Nic też nie powinno wisieć bezpośrednio nad biurkiem. Samo biurko powinno być odpowiednich rozmiarów, zbyt duże będzie rozpraszało i zmniejszało skuteczność działania. Zbyt małe będzie ograniczało, nieuchronnie stanie się źródłem frustracji. Blat zawsze matowy, nigdy lśniący. Kształt, to ważny element, ale uzależniony od twojego gustu. Zawsze jednak kształty symetryczne, harmonijne, dające poczucie spokoju i dobrej organizacji. Organizacja pracy, to porządek na biurku i czystość: tak jak wewnątrz, tak na zewnątrz.

W przestrzeni w której się uczysz, w której wyrasta twoje dziecko, wolność jest wartością najwyższą. Dlatego twoją przestrzeń fizyczną: dom, pokój, biuro, kreuj tak, abyś był jej panem: usiądź jak szef, z najlepszym feniksem i odpowiednim żółwiem.

Krzesło wybierz zgodnie z formacją czterech mitycznych zwierząt ale takie, abyś bez trudu wstawił je pod biurko.

Oświetlenie po skosie naprzeciwko piszącej ręki (nie ma cienia). Daj twojemu dziecku wolność w aranżacji jego przestrzeni, to rozwija skrzydła, daje odwagę, poszerza horyzonty.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *