Raport Analiza Feng Shui

Twój wewnętrzny świat projektuje Twoją fizyczną przestrzeń

Twój wewnętrzny świat – feng, projektuje Twoją fizyczną przestrzeń shui i odwrotnie – otoczenie kształtuje Ciebie. Dotyczy to zarówno skali mikro  jak Twój pokój, mieszkanie, miejsce pracy… oraz makro: miasto, kraj, kontynent, czy siły i żywioły przyrody. Feng shui pogłębi Twoją świadomość przestrzeni, Twoje otoczenie decyduje o Twoich nastrojach, czy poodejmowanych przez Ciebie działaniach, ale możesz je kształtować zgodnie z Twoimi potrzebami, marzeniami  i możliwościami – Twoją mapą pragnień i celów – tu Ty masz loswolną wolę (Ren Chi).  Ponieważ najpierw liczy się jakość miejsca, w którym mieszkasz, pracujesz. Ekspertyzę zaczynam od:

  1. Szkoła Form – to Twoje fizyczne otoczenie Shui (uwzględniając  oczywiście najpierw ludzkie Chi - Twoje oczekiwania: rozwiązanie problemu z którym się zmagasz).
  2. Wędrująca Gwiazda i sytuacja wodna – czyli naturalna energia jaką ma Twój budynek, mieszkanie, firma – co widać w jego wykresie urodzeniowym. 
  3. Feng Shui osobiste – czyli zgodność analizowanej przestrzeni z Twoimi indywidualnymi wartościami, bo feng shui bierze pod uwagę Twoją indywidualność.
  4. Sprawdzam też, czy w strefach horoskopowych domowników nie ma zagrożeń.


Nauka klasycznego feng shui jest prosta, wymaga jedynie czasu i praktyki. Ekspert wie na co i jak patrzeć, także skąd i w jakim kierunku analizując konkretny dom, mieszkanie wraz z konkretnym człowiekiem i rozszyfruje Twoją przestrzeń nie tylko od strony fizycznej – shui (gdzie widać, słychać i czuć) ale i od tej strony niewidzialnej dla zmysłów fizycznych, studiując mapę przepływu energii – bo energia jest naturą feng shui, a analiza, to praca z energią: wprawianie jej w ruch, rozpraszanie lub skupianie w określonym miejscu, a każda przestrzeń do nas mówi, zarówno ta zamieszkała od lat jak i upatrzone miejsce pod budowę Twojego domu, którego przecież jeszcze nie ma, a mimo to można określić przyszłość jego mieszkańców, choć ta przestrzeń jeszcze ich nie zna, bo klasyczne feng shui, pozwala zarówno na ocenę danej przestrzeni jak i określenie, czy będzie ona szczęśliwa dla konkretnego człowieka. Widzialna część shui zwraca uwagę na otoczenie fizyczne, ale przeplata się z tą niewidzialną, nieuchwytną jak feng i razem wpływają na Twoje zdrowie i powodzenie: emocje, uczucia, zachowanie, decyzje, a te z kolei na Twoje działanie lub niedziałanie, bo feng shui jest pomostem między światem ducha i materii, te dwie szkoły wzajemnie się przenikają i jedna  nie istnieje bez drugiej (tak jak ciało nie mogłoby żyć bez duszy) a zajęcie się tylko jedną stroną nie jest klasycznym feng shui. 

Dokonując całkowitej i kompletnej konsultacji ekspert klasycznego feng shui dokonuje pomiarów kompasem i odczuwa analizowaną przestrzeń  własnymi zmysłami: wie jak patrzeć, skąd i w jakim kierunku, co wychwycić z otoczenia. Dalej jest: wywiad, diagnoza miejsca i osób. Nie ma całkowitej i kompletnej konsultacji bez odwiedzenia analizowanej przestrzeni! Niemal każdą przestrzeń można uczynić korzystną dla jej mieszkańców, bowiem feng shui bardzo rzadko wymaga agresywnych rozwiązań. Jedynym warunkiem jest gotowość do pozytywnych zmian w życiu. Twoje otoczenie, dom, mieszkanie jest dokładnie takie jak Ty. To co Cię otacza na zewnątrz wpływa na Twój wewnętrzny stan i odwrotnie, to co wewnątrz  Ciebie wpływa na to jak aranżujesz swoją życiową przestrzeń i jest widoczne w tej przestrzeni nie tylko zmysłami fizycznymi, możesz więc zmieniając swoje otoczenie zmieniać siebie. 

Czy jesteś gotowy na zmiany?


Twoja przestrzeń wymusza na Tobie określone sposoby zachowania, działania,  zatem jeśli nie masz poczucia szczęścia w życiu, czas na zmiany w przestrzeni w której mieszkasz co spowoduje korzystne zmiany w Twoim życiu. Te podstawowe możesz wprowadzić sam, są niezwykle proste i bardzo łatwe. Zaczynamy?!

Krok 1: Energia jest bardzo wrażliwa na brudy fizyczne i energetyczne

  • przyjrzyj się swojemu otoczeniu i uporządkuj je: pozbądź się niepotrzebnych rzeczy z otoczenia i mieszkania: szafy, biurka, uporządkuj książki itd. napraw cieknący kran, zepsuty dzwonek, zadbaj o rośliny niech faktycznie będą symbolem życia i wznoszącej się energii. Uporządkuj i napraw, co się da, a co nie wyrzuć. Gdy już rozprawiłeś się z bałaganem i brudem, zrób kolejny krok.

Krok 2: Pokaż energii drogę jak ma poruszać się po Twojej przestrzeni

  • usuń z ciągów komunikacyjnych łóżko, fotel na którym często siadasz, na biurko bowiem w takich miejscach energia działa jak „uderzenie pięścią”. Zwróć uwagę, czy wezgłowie Twojego łóżka nie stoi na ścianie łazienki na której znajduje się toaleta. Wezgłowie łóżka może być na ścianie łazienki, ale na tej zarezerwowanej na wieszaki. Ustaw je tak, aby energia otaczała je z trzech stron, a nie będziesz musiał pokonywać „przeszkód”. A może wchodząc do mieszkania widzisz przed sobą ścianę? „Otwórz” tę zamkniętą przestrzeń niekoniecznie lustrem, ponieważ ono ma zapraszać korzystna energię do wewnątrz, nie odbijać. Możesz użyć tafli matowego szkła mocno podświetlonego w momencie wchodzenia do mieszkania lub zastosuj coś lepszego, co otworzy  energii drogę do swobodnej wędrówki po Twojej przestrzeni np. obraz z otwartą perspektywą lub coś w ruchu i zrób kolejny krok.

Krok 3: Usuń lub ukryj “zatrute strzały”

  • usuń  lub ukryj z pola widzenia wszelkie ostre, zagrażające obiekty tzw. „zatrute strzały”. Jeśli mieszkasz w bloku – te wewnętrzne, jeśli w domu, masz wpływ na to, co ma znajdować się na Twojej działce. Czytanie informacji z otoczenia jest dostępne każdemu i te proste i podstawowe wprowadzisz sam. Jesteś mistrzem swojego życia i doskonałą cząstką wszechświata, potrafisz dokonywać niezwykłych zmian w swoim życiu, a zacząć możesz od tych prostych w Twojej przestrzeni życiowej, a zmian spektakularnych mających wpływ na poprawę jakości Twojego życia: zdrowie, relacje z innymi, sytuację finansową itp. zgodnie z Twoimi pragnieniami, celami, dokonasz razem z ekspertem tej niezwykle skutecznej sztuki, która kieruje się zasadą zdrowego rozsądku i pozwala uniknąć wielu problemów w przyszłości. Ty robiąc wstęp do analizy feng shui, kieruj się wyczuciem, używając trochę logicznego myślenia i intuicją tak, aby zmiana była korzystna dla Ciebie i nie zaburzała Twojego poczucia estetyki. 

Dopiero teraz pojawiają się zasady klasycznej wiedzy i tu ekspert razem z Tobą

lub sam po lekturze artykułów, pobranego przez Ciebie e-booka, który będzie Ci potrzebny na danym etapie zmian na moim BLOGU.

  • analizuje otoczenie fizyczne, które pokazuje czego można się spodziewać z zewnątrz. Zasada Zdrowego Rozsądku  przy wyborze miejsca do życia mówi: zwracaj uwagę na to,  na co nie masz wpływu – np. nie masz wpływu mieszkając w bloku, aby zaktywizować „niebiańskie zwierzęta” na zewnątrz, aby mieć „Górę” i „Wodę” w odpowiednich miejscach… ale możesz to zrobić wewnątrz. 

  • ocenia Twoje miejsce pod względem energii z jej wszystkimi aspektami, a sztuką jest tu pochwycenie, ukierunkowanie lub wytworzenie Chi, bo tam gdzie energia się gromadzi, powstaje szczególna wibracja przyciągająca pomyślny los i powodzenie. Miejsca zasilane pozytywną energią rozkwitają, to naturalne prawo Natury. Energia jest  nieuchwytna jak wiatr, nie możesz jej zobaczyć, dotknąć, ale z pewnością odczuwasz jej działanie każdego dnia. Zrównoważenie przepływu energii między Tobą, a otoczeniem w którym mieszkasz – ingerencja w tę przestrzeń, to proces dynamiczny, poprzez pracę z energią można usunąć problemy, a te które będą się pojawiały nie będą już tak uciążliwe – to Twój wewnętrzny świat ukształtował to miejsce, w którym jesteś teraz i tylko Ty sam możesz zmienić swoje życie, a analiza zapoczątkuje ten proces. To otwarcie się na możliwości i spełnienie Twoich oczekiwań – korzystnych dla Ciebie zmian, a gotowość do zmian już jest zmianą. Zmiany w przestrzeni wynikające z analizy spowodują zmiany w Twoim życiu.

  • odczytuje to czego nie zobaczysz, usłyszysz, czy odczujesz fizycznymi zmysłami analizując stan energetyczny Twojego domu, mieszkania, pokoju, firmy  i wiedząc jaka energia napływa i z jakich kierunków, czy zewnętrzne otoczenie Cię wspiera, bierze pod uwagę wiele, wiele innych aspektów przestrzeni po to, aby wskazać Ci  najlepsze miejsca: dla Pana domu (jeśli chcesz, aby w nim był).  To do kobiety należy cały dom, Pan domu musi mieć w nim swoje miejsce, aby był w nim zakotwiczony. Praktykujący ekspert wie, czy w analizowanej przestrzeni jest miejsce dla partnera/partnerki – nie ma go w domach, mieszkaniach samotnych kobiet, lub nawet tych będących w związkach formalnych, ale fizycznie mężczyzny tam nie ma – to domy marynarzy, mężczyzn pracujących za granicą lub poza domem i bardzo rzadko odwiedzających swoją rodzinę/żonę… .