Co mogę zmienić najszybciej?

Dzisiaj odpowiem krótkim, ale bardzo przydatnym testem pierwszego wrażenia, na pytanie Asi:

„Co mogę zmienić najszybciej, abym poczuła się znacznie lepiej w miejscu, w którym mieszkam?”

Asiu, jeśli nigdy wcześniej nie słyszałaś o Feng Shui, mimo, że codziennie bierzesz udział w tworzeniu swojej rzeczywistości, na początek skorzystaj z tego krótkiego testu.

Twoje miejsce do życia odzwierciedla twoją osobowość. Energia twojego miejsca  wpływa na ciebie na wielu poziomach: na atmosferę w tym miejscu, na twoje samopoczucie, stan emocjonalny, zachowanie, postawę, itd. Jeśli czujesz, że przestrzeń, którą użytkujesz wymusza na tobie określony sposób działania, spójrz na nią oczami gościa, który widzi to miejsce pierwszy raz. To test pierwszego wrażenia, gdzie twoja uwaga skupiona jest nie tylko na wrażeniach wzrokowych, słuchowych, czy węchowych, ale również na uczuciach, które towarzyszą twojej obserwacji i odpowiedz sobie na pytania poniżej:

1. Czy pomieszczenia są dobrze oświetlone?

Jeśli w domu panuje ciągły półmrok, to i w innych dziedzinach życia może być mroczno. Dobrze oświetlone miejsca sprzyja aktywności.

2. Czy Twój dom daje wrażenie swobodnego przepływu powietrza?

Jeśli jest duszno, to prawdopodobnie „duszno” jest również w relacjach międzyludzkich.

3. Czy do łóżka swobodny dostęp mają oboje partnerzy?

Może jedno dla drugiego jest przeszkodą?

4. Czy u wezgłowia łóżka znajduje się ściana?

5. Czy drzwi wejściowe, drzwi sypialni można otworzyć dostatecznie szeroko? (min. 90 stopni)

Nie można? blokady w życiu i w związku.

6. Czy masz wystarczająco dużo przestrzeni nad głową leżąc w łóżku?

Jeśli śpisz pod skosem i masz „nierówno pod sufitem” zniweluj  skos pod którym śpisz, wieszając balon lub wachlarz, może też być motyl, a najlepiej trzmiel z napisem:  
„Fruwa, bo nie wie, że nie powinien”.

7. Czy leżąc w łóżku widzisz drzwi sypialni bez odwracania się?

Może gdzieś usłyszałeś, że nie wolno „nogami do przodu” więc odwróciłeś łóżko głową do drzwi. Jeśli nie widzisz, kto wchodzi do pokoju, masz poczucie, że coś może cię zaskoczyć w życiu, w związku, w pracy. Drzwi są jak usta, nie powinny być ani za duże, ani za małe. Może zauważyłeś, że w domach, gdzie na jedne drzwi przypada więcej niż trzy okna, dzieci są nieposłuszne?

8. Czy przeglądając się w lustrze, każdy z domowników ma przestrzeń nad głową?

Jeśli lustrzane odbicie „ucina” ci czubek głowy pomyśl o jakich ograniczeniach mówi?

9. Czy w kuchni na wierzchu masz ostre narzędzia np. noże, siekierkę?

Trzymanie ich poza szufladą sprzyja kłótniom. Usuń wszystkie ostre przedmioty z sypialni, nie trzymaj ich w pobliżu łóżka.

Konsultowałam kiedyś dom, w którym pan domu na ścianie, do której przylegało jego łóżko powiesił całą kolekcję szabel. Pan nie miał jednej nogi, uciął mu ją tramwaj  na przejściu dla pieszych.

10. Czy każdy z członków rodziny ma swoje miejsce do snu, pracy i wypoczynku?

11. Czy z okien domu widzisz smutną przestrzeń, pozbawioną elementów przyrody? Czy w ogóle dociera światło słoneczne do okien twojego mieszkania?

Miejsca do których w ogóle nie dociera światło słoneczne nie nadają się do zamieszkania.

Odpowiedz sobie na te pytania i nim dokonasz zmiany w którejś ze stref swojego mieszkania, pomyśl o celu, któremu ta przestrzeń ma służyć. Pamiętaj jednak, że w feng shui nie działamy w pośpiechu i chaotycznie. Gdy to wiesz, zrób coś i dokonaj zmiany w tej sferze , która jest dla ciebie ważna teraz, a zmiana w przestrzeni, spowoduje zmianę w życiu. Sprawdź!
Zacznij tutaj: https://fengshuiity.pl/produkt/jak-tworzyc-miejsce-pelne-mocy/


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *