Jak symbolicznie otworzyć przestrzeń dla partnera?

“Miłość, to umiejętność i chęć pozwolenia tym, których kochasz, aby byli czymkolwiek zechcą, bez jakiegokolwiek nalegania na zaspokojenie twoich oczekiwań.”

H.

Najważniejsze w naszym życiu są związki narzeczeńskie, małżeńskie, wymagają bowiem najwięcej energii. Emocjonalny związek wymaga energii, dzięki niemu również uzyskujemy energię psychiczną, potrzebną do działania. Mamy naturalną potrzebę kochania i bycia kochanym i żaden singiel nie chce być nim długo. Stąd imprezy, spotkania singli, kluby, dyskoteki, portale internetowe, biura turystyczne, biura matrymonialne, itd. Co zatem powoduje, że mamy w Polsce około dziesięciu milionów samotnych? Co drugi Szwed, Irlandczyk, czy Fin, żyje sam, co trzeci Amerykanin. Dlaczego? Żyje nam się lepiej, swobodniej, spokojniej. Rośnie rola kobiety w życiu społecznym, a to kobieta decyduje o samotności mężczyzny, który słabo adaptuje się do dzisiejszej “rzeczywistości”. Dzisiaj nie chcemy mieć kogokolwiek. Jesteśmy wolni, niezależni, bardziej świadomi. Jesteś sam nie dlatego, że pracujesz, masz ideały, kształcisz się, jesteś niezależny, itp. Jesteś sam dlatego, że się boisz z jakiś powodów zbudować trwały związek. Lęk przed odrzuceniem, lęk przed odpowiedzialnością za partnera, lęk przed posiadaniem dzieci, lęk przed trudami i obowiązkami, czyli lęk przed dorosłością.

Dorosłość, to wzajemne wsparcie, to równe branie i dawanie, to przekształcanie namiętności w bliskość. Pełnię człowieczeństwa możesz osiągnąć tylko w dobrym, wspaniałym, szczęśliwym związku, w rodzinie i nie ważne ile masz lat, lecz jak się czujesz. Podstawą jest tu miłość własna. Kościół uczy: kochaj bliźniego swego, rodzice: bądź dobrym dzieckiem i podziel się zabawkami. Społeczeństwo napomina nas: myśl o innych ale, czy słyszałeś przykazanie, aby kochać samego siebie? Czy czujesz się kochany za to, że jesteś, bez żadnych warunków? Jeśli kochasz siebie, z akceptacją bliźniego nie będziesz miał problemu. Jest to niezbędne, aby stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości, szacunku, zaufaniu itd. Nie spotykamy na naszej życiowej drodze przypadkowych osób, Ci którzy się pojawiają rezonują z nami, są naszym lustrem i dzięki relacjom z innymi możemy zmieniać nasze zachowanie i ulepszyć nasze funkcjonowanie w życiu. Efektem każdej relacji jest nowe doświadczenie, które pozwala wyciągnąć ważne lekcje życiowe. Zawsze się czegoś uczymy, choć nie zawsze tak jakbyśmy tego chcieli. Najbliżsi uczą nas najbardziej i dokładnie tego, czego potrzebujemy, czego musimy się dowiedzieć o sobie, aby dokonać właściwych zmian: najpierw w relacji z sobą, a inni dopasują się do tej zmiany lub odejdą z naszego życia, jeśli z nami będzie im nie po drodze. Miłość, to umiejętność i chęć pozwolenia tym, na których ci zależy, aby byli czymkolwiek zechcą, bez jakiegokolwiek nalegania na zaspokojenie twoich oczekiwań.

Jesteś sam, kupujesz gadżety, zastępując potrzebę poczucia kontaktu. Dobrze się bawisz, zastępując potrzebę więzi. Potrzebę posiadania dzieci, gdy sam się nim czujesz. Jeśli nie zrobisz nic, pozostaniesz smutnym, nieszczęśliwym i nadal osamotnionym. Aby być w szczęśliwym związku, trzeba się postarać, a znacznie łatwiej jest nic nie zrobić i pozostać sam. Życie w pojedynkę jest wygodniejsze, ale za wieczne dzieciństwo płaci się wysoką cenę! Tylko, gdy robisz w życiu rzeczy trudne, życie staje się łatwe, nie odwrotnie. Jeśli kobieta rezygnuje ze swojej kobiecości, to kim jest? Kim jest mężczyzna bez kobiety? Jak ty chciałbyś poczuć się w swoim związku? Jeśli twoim celem jest zmiana w tym obszarze twojego życia, możesz zacząć od zmian w tej strefie twojego mieszkania np. od przestawienia łóżka, zgodnie z zasadami feng shui, to najlepsze remedium:

Otwórz symbolicznie przestrzeń dla partnerki/partnera

Możesz wybrać na sypialnię odpowiedniejsze pomieszczenie, a gdy poszukujesz odpowiedzialnego partnera otwórz symbolicznie dla niego przestrzeń. Zostaw wolny wieszak w szafie, w łazience miejsce na szczoteczkę dla niej/niego. Postaw piękny bukiet świeżych kwiatów lub dwie czerwone róże w strefie związku swojej przestrzeni. O kwiaty trzeba dbać, aby pozostawały piękne i świeże, co skupia codziennie twoją uwagę na twoim celu. Obraz kobiety i mężczyzny przytulonych z czułością, patrzących w jednym kierunku, może pod parasolem. Wykorzystuj tu wszystko to, co przyjmuje: otwarta przestrzeń, pole, skromność, pokora, otwarte serce, kolor czerwony jako akcent, różowy, żółty, biały, cyfra 2, podwójne łóżko, na nim drugą poduszkę dla niej/dla niego. Drugi chodniczek, jeśli masz jeden po swojej stronie, drugą szafkę nocną, drugą lampkę, inne symbole, które kojarzą się z miłością, bliskością, wspaniałym, szczęśliwym związkiem. Ich obecność w twojej sypialni zadziała jak sygnał dla twojej podświadomości, aby przeszła do działania. Twoja podświadomość komunikuje się z wszechświatem symbolami, obrazami, uczuciami jakich doświadczasz mając wizję związku o jakim marzysz. To na co patrzysz, szczególnie tuż przed snem i po przebudzeniu, gdy twój mózg pozostaje w stanie Alfa, wpływa na twoje myśli, uczucia, emocje, na twoje zachowanie np. ktoś samotny patrzy na jeden kwiat. Nie ma czegoś takiego, że jak nie widzisz, czy nie wiesz, to nie działa. Jeśli poszukujesz partnerki/partnera, wprowadź dużo elementu Ognia do swojej przestrzeni, co zmusi cię do wyjścia z domu. Gdy już pojawi się odpowiadający ci kandydat na narzeczonego, narzeczoną, zabierz Ogień! a wprowadź element Ziemi, aby ugruntować ten nowy, tworzący się związek. Otwierasz tylko symbolicznie przestrzeń dla odpowiedzialnego mężczyzny, co nie oznacza, że jeśli jesteś kobietą, to bierzesz go pod swój dach, angażując swój czas i energię w jego sprawy, odkładając siebie na później. Związek w którym nie ma równego brania i dawania nie potrwa długo, energia musi płynąc, aby następował wzajemny rozwój w tej relacji. Dawniej rolą mężczyzny było zapewnienie dachu nad głową, kobiecie i dzieciom, obrona ich przed niebezpieczeństwem, upolowanie i przyniesienie do domu zwierzyny. Kobieta zajmowała się całym domem. Te cechy atawistyczne naszych przodków są w nas nadal. W naszej kulturze było powiedzenie, że mężczyzna czuje się nim, gdy wybuduje dom, spłodzi syna i posadzi drzewo. Współcześnie rola kobiety się nie zmieniła. Same potrafimy też zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mężczyzny tak, stąd trudniej jest jemu zaadaptować się do współczesnego świata, trudniej utrzymać rodzinę.

Jeśli jesteś sam, zobacz co zastępuje ci partnerkę: alkohol, zdjęcie aktorki, kobiety na ścianie, gdy masz 30 lat lub pluszowy miś, gdy jesteś kobietą powyżej 20 roku życia. Może budząc się, patrzysz na pustą ścianę, skos nad głową, tapety nie zmieniane od kilkunastu lat, zagracony balkon, czy obraz tonącego żaglowca lub inne elementy pozostawione przez poprzednich mieszkańców, którzy nie byli szczęśliwi w tym miejscu? Co ty widzisz, gdy się budzisz?

W tym miejscu przytoczę fragment maila w którym Jadzia zadaje pytanie dotyczące relacji w związku.

Pytanie Jadzi:

Jestem w takim okresie mojego życia, że dzieje się dużo niedobrego, między innymi mam problemy z szefem w pracy i nastąpił rozwód, … Chciałabym poznać odpowiedzialnego mężczyznę, a spotykam zniewieściałych, niedojrzałych emocjonalnie, z obciążoną psychiką, … .

Jadziu to nie przypadek, że na twojej drodze pojawili się: niedojrzały emocjonalnie facet, alkoholik, taki który szukał opiekunki i ostatnio taki, który wykorzystuje i okrada kobiety. Mimo, że świadomie chcesz poznać odpowiedzialnego mężczyznę i jak twierdzisz chcesz stworzyć wspaniały szczęśliwy związek, jednak twój podświadomy umysł jak automat, sprowadza do twojego życia to, czym nieświadomie emanujesz od wewnątrz. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego przyciągasz do siebie takich samych?

Rozwiązanie dla Jadzi znajdziesz w Klubie Feng Shui & TY

Być może jesteś w szczęśliwym związku, napisz w komentarzu jak komunikujesz się z własną przestrzenią, aby zadbać o obszar związku?


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *