Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia, to wyjątkowe miejsce, przeznaczone na specyficzny rodzaj “działalności” człowieka, a każda inna czynność wykonywana w łóżku, nie będzie temu sprzyjała. Sypialnia jest najważniejszym punktem energetycznym w twojej przestrzeni. W niej spędzasz 1/3 życia. W niej rodzi się najwięcej pomysłów, planów i argumentów na przyszłość. Jednak w wielu domach nie docenia się miejsc do spania, tak jak na to zasługują, dlatego też życie wielu ludzi często mija się z ich oczekiwaniami. Jak jest u Ciebie? Czy budzisz się rano z uczuciem: “życie jest piękne”? Jakich emocji doświadczasz, gdy budzisz się i spoglądasz na osobę obok ciebie? W feng shui jest wiele szkół, ale niemal wszystkie podkreślają, że czasu i troski na urządzenie sypialni nie powinieneś żałować, by niczego w niej nie pozostawić przypadkowi.

Najlepsze miejsce na postawienie łóżka

Właściwa aranżacja sypialni znacznie poprawi jakość twojego życia, wzmocni odporność organizmu, zapobiegnie rozpadowi małżeństwa lub otworzy przestrzeń dla partnera, jeśli poszukujesz. Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko i wszystko trzeba mu podporządkować. Szafka przy łóżku na rzeczy osobiste. Jedna książka, którą aktualnie czytasz. Jeśli czytasz dwie jednocześnie, to dwie. Gdy lubisz muzykę, to postaw radio, nie wieżę. Na łóżko nie może oddziaływać niekorzystna energia “zatrutych strzał” płynących np. z belki przebiegającej nad śpiącymi, narożnika niefortunnie ustawionej szafy, czy innego elementu dekoracyjnego. Nie ustawiaj łóżka we wnękach, pod żyrandolem, tyłem do okna, w linii drzwi – drzwi lub okno – drzwi, pod skosem. Jeśli przez osiem godzin snu, będziesz miał “nierówno pod sufitem” lub nie będziesz miał “dobrych pleców” u wezgłowia, fakt ten w mniejszym lub większym stopniu odbije się na jakości twojego życia, a głównie na zdrowiu. Nie ustawiaj łóżka za drzwiami, czy za jakimkolwiek meblem. Każde miejsce do spania powinna owiewać energia z trzech stron, również nad i pod łóżkiem, dlatego nie chowaj pod nim żadnego sprzętu. Wyrzuć z sypialni wszystko, co nie służy do spania, kochania, relaksu. Ustaw łóżko wezgłowiem przy pełnej ścianie, skierowanym w kierunku zdrowia, gdyż sen podobnie jak pożywienie odpowiada za stan twojego zdrowia.

Przykład dla osoby z gua 7

Jeśli twoja gua to 7: twoim kierunkiem zdrowia jest zachód. Ustaw łóżko tak, aby wezgłowiem było skierowane na zachód.
W sypialni umieść takie zdjęcia, obrazy, widoki, na których są tylko te osoby, które mogą widzieć to, co się tam dzieje. Zdjęcia dzieci i wnuków przenieś do salonu. Obraz zachodzącego słońca oddaj do domu spokojnej starości, a zimowe pejzaże do takiego obiektu, który zarabia w okresie zimowym. Nie jest obojętne otoczenie niewidoczne, czyli to, co się mieści za ścianą oraz pod podłogą i na podłodze u sąsiada mieszkającego wyżej. Nie śpij też nad pustymi przestrzeniami: np. nad bramą, garażem, czy piecem lub pod zbiornikiem wodnym: wanną, ubikacją, ciężkimi meblami. Zwróć uwagę, aby za ścianą do której przylega wezgłowie łóżka nie znajdowała się ubikacja, zlew kuchenny, czy piec. Jeśli masz tam łazienkę, tę ścianę zarezerwuj na wieszaki. W sypialni nie trzymaj mieczy, szabli, broni, plakatów, ukazujących przemoc, wizerunków zmarłych, obiektów w ruchu – szczególnie wody. Nie stosuj ciemnych kolorów. Lustro, czy roślinę umieść z rozwagą. Dotyczy to także metalowych mebli – zimna energia. Także nadmiaru energii Ognia: kształty trójkątne, ostre, czerwony kolor ścian. Wyrzuć z niej telewizor, jeśli dotychczas tego nie zrobiłeś. Należy też uważać na jakość antyków, gdyż ich energia jin, przy naturalnej energii jin sypialni, może doprowadzić do braku równowagi energetycznej, którą niekiedy mogą przywrócić duże kryształy górskie.

Jeśli jesteś singlem, a myślisz o zbudowaniu szczęśliwego związku, otwórz symbolicznie przestrzeń dla partnerki/partnera. Jak?
Jeśli cię to interesuje napisz mi w komentarzu i w kolejnym artykule dowiesz się jak otworzyć przestrzeń dla partnera.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *