Jak przestrzeń pomaga uwolnić emocje i odzyskać wewnętrzny spokój?

Każdy z nas w inny sposób reaguje na trudne sytuacje, które wydarzają się w naszym życiu i wywołują  negatywne emocje w naszym ciele. Naszym naturalnym stanem jest harmonia, stan wewnętrznej równowagi. Jednak, gdy wydarza się coś trudnego, coś co zagraża naszemu życiu, ciało reaguje natychmiast. Jest gotowe do walki lub ucieczki. Jeśli udaje się nam zwyciężyć, emocje zostają uwalniane z ciała. Jednak uwarunkowani przez nasze otoczenie, które w większości nie wie jak pracuje nasz umysł, nie potrafimy uwalniać negatywnych emocji w codziennym życiu. I nieważne, czy ktoś z zewnątrz narzuca nam ograniczenia, czy są to nasze nieuwolnione, zamrożone emocje, zabierają nam mnóstwo energii, blokują jej przepływ w naszym ciele. Wszelkie blokady energetyczne i fizyczne nie pozwalają nam na pełnię życia. Nie pozwalają na wykorzystanie naszego potencjału.

Energia w naszym ciele i w naszym otoczeniu, to ta sama energia, jakże potrzebna by normalnie żyć. Nasze ciało i nasza przestrzeń rezonuje z naszym wnętrzem, są ze sobą połączone jak fala z oceanem. Człowiek, który ma dużo blokad energetycznych w ciele, ma słaby układ odpornościowy, który nie jest w stanie bronić jego ciała. Przestrzeń w której żyje, odzwierciedla to jak w lustrze. Kluczem do zachowania zdrowia jest nasza reakcja na to, co płynie do nas ze świata zewnętrznego. Skoro wiem, że mam wpływ tylko na jeden element tego świata, jakim jestem ja sama to w sytuacji przymusowego zamknięcia nas w domach, mogę pomyśleć: no dobrze, zrobię coś, na co wcześniej nie miałam czasu, coś co odkładałam, a jest konieczne do zrobienia. Nie złoszczę się, nie wkurzam, nie blokuję przepływu energii negatywnymi emocjami, uczuciami, słowami. Nie warto. Jeśli na skutek trudnej sytuacji w twoim życiu, która wywołuje negatywne emocje: smutek, strach, rozczarowanie, czy wściekłość, pozwolisz sobie na ich uwolnienie, to naturalna reakcja organizmu.

Tak jak porządkujesz swoją przestrzeń życiową, która jest lustrem twojego umysłu, tak harmonizujesz ciało i umysł. Spokój wewnętrzny (odporność psychiczna) to nasz naturalny stan. Jeśli w twoim życiu pojawiają się emocje nieadekwatne do sytuacji, która się wydarza i nie podejmujesz wyzwania, do którego zmusza cię ta trudna sytuacja, to blokujesz przepływ energii, która jest niezbędna do zmian. Do pełnej szklanki nie nalejesz. Zatem, gdy jesteś świadomy, że trudna sytuacja, która wydarza się w twoim życiu, to czas na zmianę. Na przeżycie i uwolnienie ciała od zablokowanej energii, nie tłumienie, czy zamrażanie.

Jednak nikt nas nie uczył jak je przeżywać, doświadczać i uwalniać. AUN działa jak automat, niezależnie od naszej woli. Gromadzą się zatem w naszym ciele, utrudniając nam życie. To czy dana sytuacja jest dla nas stresująca, zależy od naszego doświadczenia z przeszłości. Negatywne emocje trzymane w ciele, które nie zostały wykrzyczane, wypłakane, niewytańczone, gromadzą się i gdy pojawia się trudna sytuacja zewnętrzna, powstaje panika. Ciało reaguje na to, co jest w nim nagromadzone, jakże często przesadnie. Bo tak jak do pełnej szklanki nie nalejesz, tak brudy fizyczne i energetyczne w naszej przestrzeni trzeba usunąć, posprzątać, uporządkować, tak trzeba odreagować i uwolnić stłumione, zamrożone w ciele emocje. Po to, aby zrobić miejsce na nowe, lepsze, ciekawsze życie. Feng shui bardzo ci w tym pomożeTo naturalna reakcja naszego mózgu. Kochani, aby sprawdzić tę wiedzę w praktyce, zróbcie ćwiczenie.

Ćwiczenie 

Skup się na swoim ciele: co czujesz, co w nim jest?  Rozejrzyj się wokół, czy masz w swojej przestrzeni coś, co cię uspokaja, coś co sprawia, że się uśmiechasz? Czego doświadczasz?   

Przypomnij sobie te momenty z życia, gdy doświadczałeś  radości,  życzliwości. Co ta osoba robiła, aby sprawić ci przyjemność? Co czujesz, jakich emocji doświadczasz? 
Skupiaj się na tych dobrych uczuciach. Energia płynie za uwagą. Zwracaj uwagę na to, co się dzieje w twoim ciele, co w nim zauważasz? Twoje ciało nie kłamie. Przestrzeń też. Przeglądając się w niej jak w lustrze, zaglądasz w głąb siebie. Pomyśl, gdyby teraz twoja przestrzeń miała ci coś powiedzieć, co by to było? 

Podziel się w komentarzu – jak ty się czujesz i jak reagujesz na kryzysowe sytuacje?  
Co mówi dziś Twoje otoczenie? Czy Twoje emocje odbijają się w Twoim wnętrzu?


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *