Jaką szansę niesie zmiana 20 letniego okresu?

Na własny los możesz wpływać na trzy sposoby: odwołując się do Księgi Przemian, gdy chcesz poznać własną przyszłość, do astrologii gdy zastanawiasz się kim jesteś i jaki wpływ masz na relacje międzyludzkie, do feng shui, gdy na bieżąco chcesz korygować wszelkie niedoskonałości jakie niesie ci codzienność.  Wszystkie te systemy powstały dzięki obserwacji przyrody, życia tu na ziemi i mają wspólne założenia: Tao, Jin Jang, 5 Elementów, osiem praprzyczyn, czy 64 heksagramy. Wszystkie łączą się w jedną cudowną całość i są skutecznym narzędziem do rozwiązywania najróżniejszych przeciwności losu.

Wspólnym obszarem dla astrologii i feng shui jest czas, który można liczyć na kilka sposobów. W feng shui liczymy go w cyklach 180 letnich. Każdy cykl składa się z trzech 60 letnich okresów, a te z podokresów 20 letnich. Łatwo zatem policzysz, że cały cykl składa się z 9 dwudziestoletnich okresów od 1 do 9. Obecny 180 letni okres rozpoczął się 4 lutego 1864 roku, a zakończy się 3 lutego 2044 roku. Teraz żyjemy w okresie 8, ale już niebawem przez kolejnych 20 lat będziemy żyli w okresie 9 co ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o feng shui.

Okres w którym żyjemy ma ogromne znaczenie nie tylko dla rozważań astrologicznych. W klasycznym, autentycznym feng shui stanowi podstawę wszelkich analiz. Liczba okresu pozwala ustalić gwiazdy bazowe każdej przestrzeni, w której mieszkamy, pracujemy, przebywamy.

Zobaczmy jaka różnica występuje w rozkładzie gwiazd bazowych obecnego okresu 8: domy wybudowane pomiędzy 4 luty 2004 a 3 luty 2024 i nadchodzącym okresem z gwiazdą 9 w centrum kwadratu los hu: domy wybudowane między 4 luty 2024 a 3 luty 2044 roku:

Jednak ustalenie gwiazd bazowych to tylko wstęp do opracowania wykresu urodzeniowego dowolnej przestrzeni. O pozostałych gwiazdach pojawiających się w poszczególnych miejscach, sferach każdego budynku i mieszkania o które należy uzupełnić pełen wykres urodzeniowy konkretnej przestrzeni, decyduje jego skierowanie i osadzenie.  W każdym z wykresów danej przestrzeni kryją się wspaniałe układy oraz zagrożenia. 

My skupimy się teraz na różnicach dla tak samo skierowanych i osadzonych domów, ale wybudowanych w innych okresach. Gdy patrzysz na te dwa wykresy z pewnością zauważasz różnicę w poszczególnych sferach budynku, czy mieszkania np. w  sypialni, która znajduje się w północnej części domu – N obecnie mamy gwiazdę 4, a w okresie 9 będzie gwiazda 5. Która sytuacja będzie lepsza, która gwiazda nadaje się bardziej do sypialni?

Jeśli dodam, że zmieniają się także pozostałe gwiazdy w skierowaniu i osadzeniu wówczas analiza, czyli odpowiedź na pytanie: która sfera jest lepsza, czy gorsza staje się bardzo interesująca. Co 20 lat na przełomie okresów przy analizie feng shui możemy manipulować wykresem urodzeniowym domu. Jak tego dokonać? Bardzo prosto. Jeśli uznasz, że obecny wykres urodzeniowy twojej przestrzeni nie jest dla ciebie pomyślny, być może znacznie przewyższa go wykres kolejnego okresu 9, możemy  odrodzić dom: zmienić jego wykres urodzeniowy np. dokonasz remontu, rozbudowy, czy renowacji.

Dom który budujesz obecnie możesz ukończyć po 3 luty 2024 lub ukończyć i wprowadzić się do niego przed tym terminem,  o ile jego wykres urodzeniowy będzie dla ciebie korzystniejszy. O ile energia zamknięta w przestrzeni: zorientowanie budynku na działce i czasie: okres zakończenia budowy twojego domu, uczyni ten dom szczęśliwym dla ciebie. Można już teraz przygotować się na nadchodzący okres 9 do  takiego remontu, który pozwala na opracowanie nowego wykresu urodzeniowego domu, czy mieszkania. Teraz jest odpowiedni czas, by z dwóch możliwych wykresów wybrać ten korzystniejszy dla ciebie. 

Najciekawsze jest jednak budowanie nowych domów w nowym okresie 9, a różnią się one od tych z okresu 8 np. w ciągu ostatnich 20 lat najlepiej było budować domy skierowane na NE 1 i SW 1 – układ dziesiątkowy, na SE1 i NW 1 – układ sznura pereł, czy  na NE 2, 3 i SW2, 3 – układ sznura rodzicielskiego. Przez następnych 20 lat – w okresie 9 to liczba 9 będzie królowała i niosła to wszystko co wiąże się ze szczęściem i dobrobytem.
Warto zatem zadbać, by znalazła się w kluczowych miejscach, sferach twojego domu, mieszkania: w których znajdują się główne drzwi, front domu, czy jego osadzenie. Powinniśmy także pamiętać o dostosowaniu ewentualnych remediów do nowego okresu.


Napiszcie kochani w komentarzu, czy ktoś z Was mieszka w domu, mieszkaniu z układem dziesiątkowym, układem sznura pereł, czy sznura rodzicielskiego? Jakie macie doświadczenia?


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *