Odchodzimy spełnieni

Święto Zmarłych to szczególny dzień, który wywołuje w nas indywidualne doznania: zadumę nad ulotnością życia, jego sensem, nad tym co czeka nas po drugiej stronie życia. Przypominamy sobie o naszych bliskich, którzy byli dla nas ważni, żyją w naszych sercach i “mieszkają” na cmentarzach – w domach jin, oczekując tam na nas. Ten szczególny dzień uruchamia w nas wszystko, co wiąże się z osobami, które odeszły. Zwracając się w ich stronę z miłością i wdzięcznością, podziękujmy naszym przodkom, poprzednim pokoleniom za to, co od nich otrzymaliśmy – za życie. Niech towarzyszą temu emocje, które zabierają nas w stronę życia. Tę kreatywną zadumę  nad naszą daleko sięgającą przyszłością skoncentrujmy na życiu – energia podąża za uwagą. Nasi bliscy zmarli są już na następnym etapie totalnego życia. My czy tego chcemy, czy nie  dołączymy do nich w odpowiednim czasie i znowu razem będziemy zajmować się czym tylko zechcemy. Jeśli w tym szczególnym czasie jakim jest Dzień  Zmarłych, chcesz się pozbyć smutku po utracie bliskich zapraszam do artykułu:

Jak pozbyć się smutku po utracie bliskich

W chwili, gdy wybucha w nas świadomość, nasza istota (dusza) spali wszystkie więzi, które stworzył umysł – umysł, który jest sługą świata zewnętrznego. Zatem w tej podróży w nieznane kieruj energię na to co żywe i spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie: Ile lat chciałbyś żyć?

Niech twój sprawny umysł zacznie pracować nad tym zagadnieniem. Jak długo chcesz żyć zdając sobie sprawę, że nasze dzieci, znajomi z bliska i z daleka już odejdą, że świat zmieni się nie do poznania, że wszystko będzie inne itd.

Jeśli wiesz, że i tak umrzesz,  jeśli masz świadomość tego, że pewnego dnia energia opuści twoje ciało lecz życie nie umiera, bo możesz wcielić się w kolejne. Jeśli masz tego świadomość, to już teraz jesteś nagi i nie masz  nic do stracenia, a zyskać możesz jeszcze bardzo dużo.

Niech dzień zmarłych ośmieli cię do odpowiedzi: Ile lat chciałbyś żyć? 


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *