Gdy zawita Wodny Królik

Wszechświat działa w sposób doskonały, a pola magnetyczne Ziemi: ZK i promieniowanie kosmiczne: NP działają na każdego z nas, na nasze otoczenie bliższe i dalsze: dom, mieszkanie, budynek w którym to mieszkanie się znajduje i działkę na której stoi. Jesteśmy całością i każda przestrzeń: zorientowanie budynku i czas: okres jego budowy,  wpływa na nasze życie. Czas ma znaczenie. Przed nami otwiera się nowa przestrzeń czasowa: Rok Wodnego Królika 2023: Woda jin ponad Drzewem jin.

Królik to urodzony dyplomata, który nie znosi konfliktów. Ma dar łatwego porozumiewania się z ludźmi, jest dobrym doradcą, stara się jednak w miarę możliwości unikać rozgłosu, woli bardziej wysublimowane uroki życia. Szybki, elastyczny, stadny, nie walczy lecz robi nagłe zwroty. Potrzebuje przestrzeni dla siebie, potrafi się wykręcić sianem, albo udzielić takiej odpowiedzi, która jego zdaniem jest po myśli pytającego, tylko po to, by nie wdawać się w dyskusję. Najłagodniejszy z zodiakalnych zwierząt, jarosz, towarzyski i nieraz pozwala znajomym wejść sobie na głowę. Nie oznacza to, że łatwo się poddaje. Jego łagodność kryje silną wolę i pewność siebie. Trudno przewidzieć jego myśli, bo choć z pozoru wydaje się, że śni na jawie, w rzeczywistości może planować kolejny strategiczny ruch. Zatem poznajmy jak ta dynamiczna energia 2023 roku wpłynie na nasze życie. Zróbmy pierwszy krok i własną analizę wpływu rocznej energii na naszą przestrzeń, na budynek w którym mieszkamy.

Pełna analiza wymaga zestawienia energii rocznej i miesięcznej z wykresem urodzeniowym naszej przestrzeni. My jako jej użytkownicy też mamy swój wykres urodzeniowy: nasze cztery filary przeznaczenia zwane Ba Zi, które pozwolą nam ocenić nasze możliwości w naszym miejscu do życia i czasie: rok 2023. Energia płynąca z różnych stron świata w inny sposób wpływa na każdy budynek i jej użytkowników. Jeśli mieszkamy w dobrze zaprojektowanej przestrzeni, właściwie urządziliśmy wnętrza naszych domów, mieszkań, biur: w harmonii z naturą, nasze życie jest harmonijne i zachowujemy zdrowie. Energia w naszej przestrzeni i jej otoczeniu płynie według wzoru zgodnego z naturą, podlega cyklicznym zmianom. Zobaczmy jak ta dynamiczna energia 2023 roku porusza się w czasie i przestrzeni. Jak płynie w poszczególnych rejonach geograficznych i odpowiadającym im strefach naszej przestrzeni, bo choć jest niewidzialna odczuwamy jej działanie w każdej strefie naszej przestrzeni, w naszym ciele, w naszym życiu.

Omówię ją w takiej kolejności jak ta energia wędruje w naturze: od 4.02.2023 do 3.02.2024 roku, skupiając się tylko na tym co najważniejsze w tym roku, bowiem nigdy pojedyncza gwiazda nie decyduje o losie człowieka:

Centrum każdej przestrzeni z energią 4

Roczna energia, która tu zawędrowała będzie wywierała wpływ na to, co będzie się działo w naszych domach, mieszkaniach, w naszym kraju w tym roku. To korzystna strefa w twoim miejscu do życia i pracy, gdzie zawitała gwiazda akademicka związana ze sztuką, edukacją, marzeniami, literaturą pięknem, stymuluje też system hormonalny. Energia ta wspiera osoby uczące się, pomaga im osiągać lepsze wyniki na egzaminach, wydobyć własną kreatywność, sprzyja  spotkaniom towarzyskim, romansom. To dobre miejsce dla tych, którzy kreują nowe trendy. 

NW strefa północno zachodnia z energią 5 (Żółta Piątka)

Ta energia niesie wypadki, choroby, nieprzyjemne wydarzenia, rozbijanie się przedmiotów, problemy finansowe. Jeśli masz tu drzwi wejściowe lub front twojego domu skierowany jest w tę stronę, oznacza to słaby finansowo rok.  Firmy skierowane w tym kierunku lub mające tu główne drzwi bardzo często bankrutują. Jako remedium zastosuj: Metal i Wodę, unikaj tu remontów i ruchu.

W zachód z energią 6

Energia 6 jest pozytywna, niesie duży autorytet, karierę, dobra dla osób na kierowniczych stanowiskach: pomaga im zdobyć awans, uznanie, autorytet i ułatwi współpracę z innymi. Pomoże w zarządzaniu finansami i osiąganiu celu, gdy ma przygotowaną strategię: plan działania. Jednak, gdy twoje otoczenie ma złe feng shui, może uaktywnić się negatywna strona tej energii, co każe zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia problemów w pracy, zazdrości, problemów prawnych. Jeśli spojrzysz na mapę naszego kraju i chcesz zanalizować wydarzenia jakie będą się działy w tym roku, energia 6 związana jest z wojskiem, skaleczeniami, oszustwem, przekrętami, sprawami sądowymi. Unikaj remontów, kopania w ziemi w całej zachodniej strefie wewnątrz domu i na zewnątrz, szczególnie jeśli mieszka z tobą najmłodsza córka. Ten kierunek trzeba mieć pod kontrolą tym roku: 3 Sha – więcej o trzech rocznych zagrożeniach: Tai Sui, Żółta Piątka i 3 Sha na moim blogu. Najlepsze remedium to: Woda i Drzewo

NE północny wschód z energią 7

Energia ta niesie przedsiębiorczość dla osób zajmujących się przemawianiem, nauczaniem. Strefa dobra na gabinet  dla lekarza chirurga, doradcy finansowego, czy księgowego. Jednak jeśli nie zajmujesz takich stanowisk, ignoruj to miejsce w tym roku, bowiem będzie generowało sporo negatywnych emocji, dysharmonię, skaleczenia metalem, włamania, skandale, niezdrową rywalizację w pracy lub kradzieże, oszustwa, zdrady, skandale, napad. Gdy masz tu drzwi zabezpiecz je, bo ktoś może ci coś zabrać. Gdy masz tu okna postaw  czerwone kwiaty. Remedium: Drzewo i Woda.

S południe z energią 8

Niesie dobre zdrowie i dobre finanse. To najkorzystniejsza strefa twojej przestrzeni w całym roku, korzystaj z niej szczególnie, gdy rozpoczynasz nowe, długoterminowe przedsięwzięcie, budujesz majątek, chcesz poprawić relacje w rodzinie. Postaw tu przedmioty w ruchu: telewizor, radio, zegar, akwarium, telefon. Spędzaj tu jak najwięcej czasu, co zaowocuje nowym źródłem dochodu, sukcesami, osiąganiem kolejnych celów oraz pozbyciem się tego, co ci nie służy. 

N północ z energią 9 

Kolejna z najkorzystniejszych energii: niesie sukcesy, sławę, spotkania towarzyskie, duże zyski szczególnie, gdy masz tu drzwi wejściowe do domu, mieszkania, biura lub front budynku skierowany jest w tym kierunku. Zastosuj tu jasne światło, ruch. Pojawi się szansa na awans w pracy lub podejmiesz nową. To strefa dobra na salon piękności, gabinet kosmetyczny. Dobre miejsce dla tych, którzy poszukują publicznej uwagi, chcą założyć lub wzmocnić istniejący związek, dla uczących się oraz tych, co chcą przeprowadzić zmiany w swoim życiu osobistym i zawodowym. Ale uwaga: w październiku przeanalizuj każdą decyzję, którą podejmujesz w tym miesiącu, zadbaj o porządek wewnątrz i na zewnątrz. Sprawdź też, czy w wykresie urodzeniowym twojej przestrzeni energia 9 nie wchodzi w kombinację z energią 5, co może powodować stany zapalne, problemy z oczami, nerkami, krążeniem i wywoływać negatywne emocje.

SW południowy zachód z energią 1

Strefa z energią 1 w tym roku sprzyja osobom uczącym się, zajmującym się filozofią, badaniami naukowymi, publikowaniem, czy chcących zgłębiać inną dziedzinę wiedzy lub podróżować, poprawić relacje w związku, dla starających się o dziecko. Niesie sukces w przyszłości, autorytet, szczególnie gdy masz tu wejście. Jednak dla małych dzieci, osób z depresją, skłonnych do nałogów, hazardu nie jest to dobra strefa. Remedium: nie pobudzaj tej strefy ruchem: zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

E wschód z energia 2

Energia 2 sprzyja biznesom związanym z nieruchomościami. Lepiej nie przebywać zbyt długo w tym miejscu, bowiem generuje kłótnie, sprzeczki, napięcia, schorzenia szczególnie jamy brzusznej i nóg oraz problemy finansowe. Nie powinny przebywać tu osoby chore. Jeśli masz tu łóżko przenieś je do innej korzystnej strefy. Uwaga w tej strefie w niewielkim 15 stopniowym kierunku E 2 usadowił się w tym roku Tai Sui, unikaj więc patrzenia w tym kierunku. Więcej na temat Wielkiego Księcia Jowisza poczytasz na moim blogu: Gdzie znajduje się rezydencja Tai Sui
Remedium: Metal. 

SE południowy wschód z energią 3 

Jeśli jesteś sportowcem, pracujesz w dziale sprzedaży lub zajmujesz się net workiem i chcesz działać szybko oczekując szybkich rezultatów, a może chcesz rozpocząć coś nowego, ta strefa ci sprzyja. Jednak, gdy przebywasz zbyt długo w tym miejscu, może wywołać wybuchy emocji, kłótnie, agresję, sprzeczki, plotki, konkurencję zawodową, słabe finanse, a co za tym idzie schorzenia wątroby, a nawet kłopoty prawne.
Remedium: element Ognia wprowadzi równowagę

Podsumowując:

Najkorzystniejsza energia w roku Wodnego Królika 2023  zawędrowała do południowej i północnej strefy każdej przestrzeni. Jeśli będziesz w tych miejscach przebywał, wspaniale się wyśpisz i lepiej poczujesz. Na wakacje wybierz się w te kierunki.

Neutralne strefy: W, SW, Centrum

Niekorzystne miejsca: NW – Żółta Piątka i NE z energią 7 

Ta dobra energia przyniesie ci korzyści,  gdy twoja przestrzeń będzie uporządkowana wewnątrz i na zewnątrz. Sprawdź, gdzie najczęściej przebywasz nim pójdziesz do lekarza. Przenieś się w najkorzystniejsze strefy swojej przestrzeni i poczuj działanie tej korzystnej energii. Ignoruj tę niekorzystną. Jeśli nie możesz przenieść się w korzystne miejsca zastosuj remedia, aby łatwiej przejść przez sytuacje, które się zamanifestują.


Jeśli mierzysz się z jakimś wyzwaniem, planujesz ważne wydarzenie, nigdy nie poprzestajesz tylko na analizie rocznych i miesięcznych energii. Kluczem do pełnej analizy jest  wykres urodzeniowy twojej przestrzeni, na który nakładamy wykres rocznej i miesięcznej energii oraz robimy wgląd w twoje 4 FP. Dopiero po takiej diagnozie, można przewidzieć wydarzenia i wybrać najlepsze rozwiązania pomagając konkretnemu człowiekowi (nie jakiemuś tam). W naturze wszystko z sobą jest powiązane i nigdy pojedyncza gwiazda np. tylko roczna nie decyduje o losie człowieka. Analizujemy to wszystko co jej towarzyszy: np. czy ta która jej towarzyszy uruchomi jej potencjał, a może dołoży jeszcze swoje wartości i wzmocni korzystne dla ciebie efekty.

Niech ten opis rocznych energii będzie pierwszym krokiem do twojej własnej analizy feng shui. Obserwuj jak krąży Chi w twojej przestrzeni, uciekaj z tego miejsca, gdzie skumulowały się złe energie. 

Kluczem do pełnej analizy feng shui jest wykres urodzeniowy, w zestawieniu z roczną i miesięczną wędrówką energii, który pokazuje jej pełen  rozkład w poszczególnych strefach twojej przestrzeni życiowej i biznesowej, co pozwala przewidzieć rożne wydarzenia, pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji. Bowiem niezależnie od tego co się dzieje w świecie zewnętrznym, powinieneś harmonijnie balansować między ważnymi dla ciebie obszarami życia, a twoja firma generować zyski. Zatem zagraj tak z energią, aby twoja przestrzeń była dla ciebie wsparciem, aby pracowała na twoją korzyść, abyś dostrzegał okazje, szanse i możliwości jakie na ciebie czekają w 2023 roku Wodnego Królika.

Podzielcie się Kochani w komentarzu swoimi odczuciami, wnioskami, przemyśleniami, które pojawiły się w trakcie waszej własnej analizy rocznych energii w waszym miejscu do życia. Dla tych co zostawią komentarz 30 minutowa porada gratis. Zapraszam do kontaktu.

Jeśli ktoś z was chce zaktualizować swoja analizę feng shui: zharmonizować ją z energia roku Wodnego Królika, zapraszam do Klubu Feng Shui & Ty na FB. 


Opublikowano

w

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „Gdy zawita Wodny Królik”

 1. Doris

  Dzień dobry
  Bardzo dziekuję za artykuł. Chciałabym dowiedzieć się , jakie znaki powinny zabezpieczyć się talizmanem Tai Sui.
  Jakie remedia zastosować należy na wejście NW 3
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Roku. Doris

  1. Te znaki, które w swoich Czterech Filarach: rok, miesiąc, dzień, godzina urodzenia mają Królika lub Koguta.
   Na wejście w strefie NW 3 jako remedium najlepiej elementy Metalu. Możesz umieścić 6 dużych monet w tej strefie. mogą być duże chińskie z otworem w środku. Możesz napełnić słoik solą, ułożyć na powierzchni 6 dużych monet i delikatnie zalać Wodą, aby ich nie zatopić, możesz też postawić miskę w elemencie Metalu wypełnioną solą, którą będziesz wymieniać, gdy zrobi się mokra. Remedium jest konieczne, aby przeciwdziałać niekorzystnej energii 5, która w tym roku zagościła na NW i zajmuje 45 stopni kompasu, aby nie wyrządziła krzywdy rodzinie lub firmie. Gdy zajmuje strefę domu, gdzie znajduje się główne wejście staje się niebezpieczna bez względu na to jaka to strefa Wynika to z tego, że każde zamykanie i otwieranie drzwi i jakakolwiek inna aktywność w miejscu przebywania niebezpiecznej energii 5, pobudza jej złe wibracje sprowadzając nieszczęście. Inna skuteczna metoda jest powieszenie wysoko przy suficie metalowego zakrzywionego noża, który skutecznie niszczy złą energię 5.Możesz użyć także dodatkowo element Metalu w kształcie, w kolorze, w takiej formie jaką lubisz. Nie wspominam o metalowych dzwonkach 6 rurowych, które zaleca większość konsultantów feng shui, bowiem ich dźwięk i ruch uaktywnia energię 5. Więcej informacji znajdziesz w artykule na blogu, który pojawi się jutro, bowiem oprócz remedium trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne zalecenia. Niech nic nie uśpi twojej czujności szczególnie w czerwcu: podwójna 5, ale też luty , kwiecień, wrzesień, listopad. Doris jeśli wejście jest także skierowaniem domu to gratuluję jednego z najsilniejszych układów Sznura Pereł w okresie 8. Po lekturze artykułu: Gdy pojawia się Żółta Piątka przy wejściu, podziel się tym, co Ci najbardziej pomogło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *