Gdzie ustawić i jak udekorować choinkę?

21 grudnia-  przesilenie zimowe, w którym jin przemienia się w jang. Z  pewnością wysprzątałeś już dom, mieszkanie, pokój i pozbyłeś się niepotrzebnych rzeczy, robiąc symbolicznie miejsce na nowe. Pozbyłeś się toksycznych relacji, które odbierały ci energię do zmian. Posprzątałeś lub robisz porządki w swojej głowie zastępując  przekonania, które blokowały przepływ twojej energii na takie, które dodają ci skrzydeł.
Przesilenie zimowe, świąteczne dekoracje, blask świateł, … . to wspaniały czas na udekorowanie choinki. Czy czujesz ten wspaniały, bożonarodzeniowy nastrój?
Jeśli zastanawiasz się, gdzie ustawić bożonarodzeniowe drzewko, które jest nośnikiem energii Drzewa i Ognia – jej właściwe użycie zharmonizuje energetykę twojej przestrzeni. W każdej sferze wpływ tej energii będzie inny, a sprawdzianem właściwego ustawienia i ustrojenia choinki będzie twoje poczucie szczęścia w czasie Świąt.
Zatem gdzie najlepiej ustawić i jak udekorować choinkę, abyś zapewnił sobie powodzenie?
Podstawowe zasady feng shui wskazują, że ustawienie w salonie drzewka iglastego jest korzystne. Kiedyś, gdy świadomość  feng shui nie była tak głęboka, można było spotkać  się ze stwierdzeniem, że ustawienie roślin iglastych i kolczastych we wnętrzu domu jest niekorzystne.
Spójrzmy jednak przez pryzmat  Pięciu Elementów: świerk, to żywioł Drzewa, jego szpilki Ogień, a okres, w którym wprowadzamy choinkę  do domów, to przesilenie zimowe, czyli Woda. Nie ma nic lepszego niż przezwyciężenie nadmiaru wilgoci okresu zimy Drzewem i Ogniem choinki. Odczujesz to po ustawieniu choinki, gdy zrobi ci się cieplej i przytulniej. A będzie niosła ci szczęście i radość, gdy ustawisz ją w rejonie, gdzie zgodnie z wykresem urodzeniowym domu/mieszkania panują korzystne  gwiazdy. Jeśli nie posiadasz takiego wykresu wystarczy, że choinkę ustawisz w rejonie południowym  twojego domu, mieszkania, salonu, wschodnim lub południowo –wschodnim. Gdy zrobisz to przed Wigilią, zapewnisz sobie sprawną organizację Świąt i przygotujesz je w atmosferze radości i serdeczności. Drzewo podsyca energię Ognia i rozbudza w domownikach radość i nadzieję na lepsze jutro. Przypomną sobie też o tobie znajomi … .
Jednak  nie ustawiaj choinki w rejonach: południowo zachodnim, północno wschodnim, czy w centrum  jakiejkolwiek przestrzeni – nie chcesz przecież spędzić Świąt  w niemiłej atmosferze,  z  problemami żołądkowymi.
 Zwróć też uwagę, aby na choinkę nie oddziaływały zatrute strzały w postaci ostrych elementów architektonicznych, czy innych.
Gdy wybrałeś już odpowiednie miejsce zastanawiasz się jak ją udekorować?
To przyjemne zajęcie zwłaszcza, gdy myślisz o swoich marzeniach, o tym czego pragnie twoje serce i czujesz te emocje tak jakbyś to już miał.  Wspaniale!

Jednorodne dekoracje choinki tylko srebrne – Metal, czy tylko granatowe – Woda nie są korzystne: konflikt Drzewo/Metal lub Ogień/ Metal  czy Woda/Ogień. Najlepsze są różnokolorowe dekoracje – wszystkie żywioły z dominacją koloru czerwonego – Ognia jakże potrzebnego w tym zimowym okresie. Jest to także zgodne z naszą tradycją.

Wspomnę  jeszcze, że w  tradycji chińskiej pozostawanie w harmonii z duchami okolicznych drzew jest cenioną wartością. Interesujące jest  wierzenie dotyczące pulsujących świateł:  we wnętrzu ten rodzaj oświetlenia na ściętych drzewkach jest dopuszczalny.  Jednak  na drzewach rosnących w ogrodzie, szczególnie owocowych i bardzo starych  potrzebne jest stałe, nie migające oświetlenie wzmacniające duchy drzew. Pulsujące zakłóca ich spokój i burzy harmonię ogrodu.
 Oświetlenie przyciąga  powodzenie i fortunę, dlatego żadem dom nie powinien być pogrążony w ciemnościach, głównie w okresie Bożego Narodzenia. Według wierzeń Chińczyków pięcioramienna świecąca gwiazda, powieszona na drzwiach domu w okresie Świąt, nie tylko przyciągnie szczęście lecz jest także strażnikiem i zniechęca złe moce przed wejściem i zamieszkaniem w tak oświetlonym domu.

Ciekawe jest też podejście dotyczące kształtu stołu  używanego w czasie rodzinnych spotkań:  za najlepszy uważa się okrągły stół  wokół którego harmonijnie, bez oporu przepływa korzystna energia. Gdy masz okrągły stół, świece ustaw w jego pobliżu: Ogień niszczy Metal. Dobry jest także  stół prostokątny, kwadratowy,  na którym możesz ustawić świece. Powinny też na nim dominować bożonarodzeniowe kolory, a zgodnie z zasadą Pięciu Przemian, najkorzystniejsze jest zestawienie: zielony, czerwony i złoty występujące razem.
Zestawienie zielonego z żółtym uznaje się za destrukcyjne, a wprowadzenie niebieskiego zimą obniża energetykę domu.
Odpowiednią kolorystykę świątecznego stołu uzyskasz nie tylko dekoracjami świątecznymi, a przede wszystkim doborem kolorystycznym potraw. Tu możesz wziąć pod uwagę symboliczne znaczenie produktów spożywczych.

Poza ustawieniem choinki w odpowiednim miejscu, dekoracjami świątecznymi, kształtem stołu można wymieniać jeszcze wiele istotnych czynników, jednak ze wszystkich najważniejsza jest nasza mądra miłość i troska, które będą najbardziej pomocne w stworzeniu zrównoważonej i przyjaznej przestrzeni dla wszystkich domowników. Ten czas dla naszych bliskich i umacnianie z nimi więzi oraz obdarowywanie się prezentami są najwspanialsze.
Prezenty materialne szybko przemijają, dlatego daj sobie i swoim  najbliższym także te, które zaowocują wspaniałymi wynikami, wprowadzą harmonię i balans we wszystkich obszarach twojego życia.
Co to będzie u Ciebie? Podziel się w komentarzu.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *